07

04.2023

22:09

Naiste koondis tunnistas maavõistluses Malta paremust

Naiste koondis kohtus täna, 7. aprillil Sportland Arenal peetud maavõistluses Maltaga, kus tunnistati Malta 2:1 paremust. Kohtumine tähistas 107. mängu Eesti naiste koondist esindanud Signy Aarna lahkumismängu.

Avavile eel toimus pidulik tseremoonia, kui Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei tänas kogu jalgpallipere nimel Aarnat pingutuse ja suure töö eest. Eesti koondise kaptenipaela kandnud Aarna alustas mängu tribüünil aplodeerinud 302 pealtvaataja saatel.

Esimene poolaeg algas tasavägiselt. Juba 4. minutil tuli välja vahetada vastaste kapten Emma Lipman, kes kokkupõrkes Eesti väravavahi Karina Korgiga kergelt viga sai. Kohtumise 9. minutil lõi Eesti värava, kuid paraku suluseisust ja peakohtunik Lina Lehtovaara suunas palli vastaste väravavahi mängida. 34. minutil tekkis Eestil suurepärane väravavõimalus, kui karistuslöögist vastaste värava alla läinud sööt põrkas viiekastis valmis olnud Bannikova ette, kuid seda ei õnnestunud väravaks vormistada. Signy Aarna mängis oma lahkumismängus 36 minutit, misjärel tehti vahetus ja saadeti Aarna toetushüüete saatel vahetuspingile.

Teisel poolajal jätkus võitluslik lahing. Eesti tegi kohtumise järgmised vahetused 72. minutil, kui mängu sekkusid Liisa Merisalu, Katriin Saulus, Emma Treiberg ja Getter Saar. Sellele järgnes vastaste kiire värav, kui 83. minutil lõi Haley Bugeja Malta 1:0 juhtima. Viis minutit hiljem, 88. minutil viigistas Eesti koondis 1:1. Kelly Rosen andis kauni kaarpalli vastaste kasti, mille Liisa Merisalu ühe puutega võrku lõi. Väravatesadu ei lõppenud, kui kõigest minut hiljem viis Maria Farrugia vastased 2:1 juhtima. Rohkem väravaid mängus ei sündinud ja Eestil tuli tunnistada vastaste võitu.

Peatreener Sirje Roops ütles pärast kohtumist, et esimene emotsioon on kurb. „Võitlesime viimaste sekunditeni. Arvan, et väärisime võitu või vähemalt viiki. Olime valmis Malta kiireteks kontrarünnakuteks, aga kohe, kui neile ruumi jätsime, kasutasid selle igal juhul ära. Ukraina koondiselt on oodata samuti jõulist ja kiiret mängu, seega saame täna tehtud vigadest õppida ja teadmisi rakendada teisipäevases mängus,” rääkis Roops.

Naiste koondis kohtub teisipäeval, 11. aprillil kell 19 maavõistluses Ukraina koondisega. Kohtumine peetakse Sportland Arenal, pääsmed on saadaval Piletilevis ja kohtumise otsepilti vahendab Soccernet TV.