23

02.2022

22:38

Naiste koondis võitis Pille Raadikule pühendatud treeningmängu

Eesti naiste koondis võitis täna treeningmängus Åland Unitedi naiskonda 4:1. Mänguga tähistas klubi Eesti koondise mängija Pille Raadiku 12. hooaega Åland Unitedi koosseisus.

Kohtumine algas tasavägiselt ja mõlema võistkonna tugeva survega väravale. 17. minutil sooritas Åland Unitedi ääreründaja Olivia Ulenius ohtliku pealelöögi, mis vaatamata ohtlikule postipõrkele ei maandunud eestlaste väravavõrku. Skoori avas hoopis Vlada Kubassova, kes 34. minutil palli oskuslikult vastaste võrku lõi. Eesti koondis ei teinud esimesel poolajal vahetusi. Åland Unitedi naiskonnal oli esimesel poolajal kokku neli nurgalööki, Eestil koondisel seevastu null. Väravaraami tabas Eestil kaks ja Åland Unitedil 4 pealelööki.

Teise poolaja alguses tegid mõlemad naiskonnad mitmeid vahetusi. Eesti poolelt lahkusid väljakult Rahel Repkin, Kelly Rosen ja Mari Liis Lillemäe ja nende asemel tulid mängu Pille Raadik, Renate-Ly Mehevets ja Maarja Saulep. Pille Raadikul õnnestus mängu jooksul mõlemat võistkonda esindada. Treeningmängu tingimustes oli võimalik klubi ettepanekul tähistada Raadiku 12. hooaega Åland Unitedi koosseisus.

Mängu 60. minutil tegi Eesti taas kolm vahetust, kui puhkama läksid Signy Aarna, Merily Toom ja Kristina Bannikova. Nende asemel tulid mängu Getter Saar, Grete Daut ja Lisette Tammik. Viigivärav sündis Åland Unitedi mängija Kit Loferski pealelöögist, mis tegi seisuks 1:1. Sellele järgnes kiire omavärav, kui Åland United tänu eestlaste kõrgele kaitsetööle lõi 69. minutil omavärava. Juba kümmekond minutit hiljem õnnestus Lisette Tammikul skoori suurendada ja viia Eesti 2:1 juhtima.

Eesti koondis tegi oma viimased vahetused 81. minutil, kui väljakult lahkusid neli mängijat: kapten Inna Zlidnis, Vlada Kubassova, Liisa Merisalu ja Berle Brant. Nende asemel tulid mängu Eva-Maria Kriisa, Kreete Õun, Marie Saar ja Eva-Maria Niit. Kohtumisele pani punkti mängu peakangelanna Pille Raadik, kui realiseeris 90. minutil Eesti koondise eest penalti ja viis koondise 4:1 juhtima. Teisel poolajal sooritasid mõlemad naiskonnad kolm nurgalööki. Kui Åland United lõi teisel poolajal vaid ühe karistuslöögi, siis Eesti koondis seevastu viis.

Naiste koondise peatreeneri Anastassia Morkovkina sõnul jõudsid nad koos Sirje Roopsiga kolm päeva varem toimunud treeningmängus tehtud vigu analüüsida, vahetada formatsiooni ja anda mängijatele veelgi arusaadavamad ülesanded. „Suutsime naiskonda õigesti häälestada, suunata neid oma sooritust analüüsima ja mis kõige tähtsam – julgustada neid väravaid lööma! Juba hommikust alates oli meil väga hea meeleolu, kusjuures kolmel koondise liikmel oli just täna sünnipäev. Läksime mängule suurepärase emotsiooniga ja nägime, kui südamlikult Åland Unitedi klubi Pille auks oli mängu ettevalmistanud. Kõigil mängijatel oli täna sära silmis. Treeneritena oleme väga rahul, mida väljakul nägime,” rääkis Morkovkina.

Naiste koondis viibis kuni 18.-23. veebruarini Mariehamnis treeninglaagris, kus peeti kohaliku kõrgliigaklubi Åland Unitediga kokku kaks treeningkohtumist. Sellest aastast alustanud naiste koondise kahe peatreeneri Anastassia Morkovkina ja Sirje Roopsi jaoks oli tegu esimeste mitteametlike mängudega koondise eesotsas. Naiste koondise aasta esimene valikkohtumine toimub 8. aprillil kell 19 Tallinnas A. Le Coq Arenal Kreeka vastu.