23

04.2018

13:29

Naiste koondislased välismaal: Aarna ja Pello resultatiivsed

Soome naiste kõrgliigas sai hooaja esimese värava kirja ründaja Signy Aarna (pildil, paremal) ning Malta kõrgliigas oli täpne Liis Pello, eestlannade koduklubisid need kahjuks kaotusest ei päästnud.

Neljandas voorus Oulu Naisfutise (ONS) naiskonda võõrustanud Aland jäi kaotusseisu 31. minutil, kui külalised jõudsid väravani. Vaid neli minutit hiljem oli just Aarna see, kes tõi tabloole viigiseisu. Esimese poolaja lisaminutitel suutis Oulu taas juhtima minna ning vaheajapausile mindi 2:1 eduseisus. 74. minutil viigistas Aland taas ning sellel seisul vahetati Aarna ka 82. minutil puhkama. Alandi jaoks oli mängu lõpp aga eriti valus, kui ONS suutis oma võiduvärava lüüa kohtumise lisaminutitel ning sellega kolm punkti endale saada. Eesti koondise kaitsja Pille Raadik (pildil, vasakul) tegi Alandi poolel kaasa terve kohtumise. Eestlannade koduklubi asub tabelis hetkel neljandal kohal.

Liis Pello ja Liivi Sõrmuse koduklubi Kirkop United pidi hilisest väravast tunnistama Raidersi 2:1 paremust. Kirkop jäi kaotusseisu teise poolaja alguses, kuid juba 50. minutil suutis Pello mänguseisu viigistada. Raidersi võiduvärav sündis aga kohtumise kolmandal lisaminutil, mis tähendas Kirkopile hilist kaotust. Nii Pello kui Sõrmus tegid kaasa terve kohtumise. Üks voor enne hooaja lõppu paikneb Kirkop tabelis viiendal kohal, koht eespool olevast Raidersist jäädakse maha juba 10 punktiga.

Väravavaht Getter Laari koduklubi FC Metz läks pühapäeval 19. voorus vastamisi Stade de Reimsi naiskonnaga ning kohtumine lõppes 2:2 viigiga. Päev varem oli FC Metz kindlustanud Prantsusmaa esiliiga võidu ja ühtlasi järgmiseks hooajaks ka koha Prantsusmaa kõrgliigas, kui lähim konkurent La Roche-sur-Yon kaotas punkte. Laar kaitses viigimängus Metzi väravat terve kohtumise vältel.

Koondise kaitsja Inna Zlidnis jälgis Ungari kõrgliigas oma koduklubi Ferencvarose 4:1 võidumängu varupingilt. Ferencvaros võõrustas oma lähimat jälitajat MTK-d ning juba 20. minutiks juhiti kohtumist 3:0 ning 51. minutil sündis ka nende viimane tabamus. MTK jõudis oma auväravani mängu normaalaja viimasel minutil. Ferencvaros on ühtlasi taganud endale koha finaalmängus, kui kolm vooru enne põhihooaja teist poolt asutakse kindlalt esikohal.