14

05.2018

18:55

Naiste koondislased välismaal: Aarna värav aitas Åland Unitedi viigini

Soome naiste kõrgliigas teenis Pille Raadiku ja Signy Aarna koduklubi Åland United seitsmendas voorus tänu Aarna väravale viigi Jyväskylä (JyPK) naiskonnaga.

Kohtumise avavärav sündis juba kaheksandal minutil, kui JyPK asus mängu juhtima. Seis püsis muutumatuna 76. minutini, kui Aarna hooaja kolmas värav tõi tabloole viigiseisu. Tulemusega 1:1 kohtumine ka lõppes. Nii Raadik kui ka Aarna tegid kaasa terve mängu.

Tabelis asub Åland 13 punktiga neljandal kohal, liider HJK-st jäädakse maha viie punktiga.

Ferencvaros ja koondise kaitsja Inna Zlidnis pidasid Ungari kõrgliigas oma viimase kohtumise enne finaalseeria algust ning ETO Györi naiskonnaga tehti 2:2 viik. Koduväljakul mänginud ETO asus kohtumist veerandtunni möödudes juhtima, kuid Ferencvaros haaras teisel poolajal liidriohjad hoopis enda kätte. ETO suutis siiski 84. minutil seisu viigistada ja mängu lõppseisuks teha 2:2. Zlidnis viivis väljakul terve kohtumise.

Ferencvaros asub nüüd kahe võiduni peetavas finaalseerias tiitlit püüdma. Nende vastaseks on MTK Hungaria naiskond, kellele eelmisel aastal finaalseerias alla tuli vanduda. Esimene kohtumine peetakse 17. mail ning teine mäng nädal hiljem, 24. mail.

Liis Pello ja Liivi Sõrmuse koduklubi Kirkop United pidi Malta karikavõistluste poolfinaalis tunnistama Mgarr Unitedi 4:0 paremust. Mõlemal poolajal kaks väravat löönud Mgarri jaoks oli finaalipääs esmakordne. Seal minnakse vastamisi Birkirkara naiskonnaga. Pello tegi poolfinaalis kaasa terve mängu, Sõrmus vahetati välja kümmekond minutit enne lõppu.

Pildil: Pille Raadik ja Signy Aarna