17

08.2020

16:48

Naiste koondislased välismaal: Åland liikus liidrile lähemale

Möödunud nädalal käisid naiste koondise mängijad väljakul koduklubide eest Soomes ning liigahooaeg sai alguse ka Ungaris.

Pille Raadiku (pildil) ja Signy Aarna tööandja Åland United sai Soome kõrgliiga üheksandas voorus kirja olulise võidu, kui võõrsil alistati KuPS 1:0. Mängu ainuke tabamus sündis 24. minutil KuPS-i omaväravast. Raadik viibis väljakul terve kohtumise, Aarna sekkus vahetusest 73. minutil. Åland hoiab kümne naiskonna konkurentsis 19 punktiga teist kohta. Kuna liidripositsioonil paiknev TiPS tegi viimases voorus väravateta viigi HJK-ga, jõudis Åland neist kahe punkti kaugusele.

Koondise väravavaht Karina Kork jälgis HJK viiki vahetusmängijate pingilt. Päev hiljem käis ta tugevuselt kolmandas liiga B-grupis väljakul duubelnaiskonna eest, kui aitas puuri puutumatuna hoida ning teenida viigi FC Kuusysi naiskonna vastu. Liisa Merisalu sekkus vahetusest mängu 59. minutil, kui FC Espoo tegi B-grupis 1:1 viigi Härmäga. HJK 2 hoiab kümne võistkonna seas 14 punktiga neljandat kohta, Espoo paikneb 8 punktiga kaheksandal positsioonil.

Inna Zlidnis ja Ferencváros alustasid Ungari kõrgliiga hooaega võidukalt, kui avavoorus alistati Szent Mihaly 7:1. Zlidnis kuulus algkoosseisu ning vahetati pingile 77. minutil, kui Ferencváros oli 4:1 eduseisus.

Koondise poolkaitsja Lisette Tammik teatas, et siirdub uueks hooajaks Hispaaniasse, kui liitub värskelt kõrgliigasse tõusnud Santa Teresa naiskonnaga.