09.2018

17:16

Naiste koondislased välismaal: Åland sai tähtsa võidu ja liikus liidritele lähemale

Soome kõrgliigas alistas Pille Raadiku (pildil) ja Signy Aarna tööandja Åland United tabeliliidri HJK ja vähendas vahe ühepunktiliseks.

Åland asus koduväljakul kohtumist juhtima esimese poolaja viimasel minutil, kui täpne oli Jenny Danielsson. Eduseisu suurendati vähem kui veerand tundi hiljem tänu Sara Nordini tabamusele. HJK suutis läbi Maija Saari värava küll kaotusseisu minimaalseks muuta, kuid rohkem tabamusi ei sündinud ning Åland võttis 472 pealtvaataja ees olulise võidu. Raadik tegi kaasa terve kohtumise, Aarna vahetati pingile 90. minutil. Liigatabelit on hetkel juhtimas HJK 44 punktiga, Åland jääb ühe punkti kaugusele ning kolmandal kohal olev PK-35 Vantaa on kogunud 42 punkti. Hooaja lõpuni on jäänud veel kolm vooru.

Tiina Trutsi ja Küprose klubi Somatio Barcelona pidasid avamängu Meistrite liiga 32 parema naiskonna seas, kui koduväljakul tuli tunnistada Glasgow City (Šotimaa) 2:0 paremust. Trutsi alustas kohtumist pingilt ja sekkus vahetusest mängu vaheajapausil. Barcelona jäi kaotusseisu juba kolmandal minutil. Kohtumise teine värav sündis 83. minutil. Mõlemad naiskonnad lõpetasid kaartide tõttu mängu kümnekesi. Korduskohtumine peetakse 27. septembril Glasgows. Võidurõõmu sai Barcelona siiski tunda, kui pühapäeval alistati Superkarika finaalis 1:0 Apolloni naiskond. Liigahooaeg algab klubi jaoks 23. septembril.

Inna Zlidnise koduklubi Ferencvaros sai Ungari kõrgliigas kirja suure võidu, kui Szent Mihaly alistati kindlalt 7:0, kui esimesel poolajal saadi kirja neli vastuseta väravat ning teisel poolajal lisati veel kolm. Eesti koondise kaitsja Zlidnis koosseisu ei kuulunud. Ferencvaros asub nelja vooru järel täiseduga tabeli tipus.