24

08.2020

16:48

Naiste koondislased välismaal: Åland United tõusis Soome kõrgliiga liidriks

Möödunud nädalal olid naiste koondislaste koduklubid võistlustules erinevates liigades ning Soomes tõusis eestlannade tööandja Åland United tabeli tippu.

Åland läks 10. voorus vastamisi senise liidri TiPS-iga, kes suudeti võõrsil alistada 3:0. Mängu esimene tabamus sündis 36. minutil võõrustajate omaväravast ning teise poolaja alguses suurendas Maria Herreros Ålandi eduseisu. Kohtumise viimane värav sündis 83. minutil Signy Aarna (pildil) jalast, kes oli vahetusest mängu sekkunud vaid kümmekond minutit varem. Pille Raadik tegi kaasa terve kohtumise. Ålandi edu TiPS-i ees on ühepunktiline, kui kümne vooruga on kogutud 22 punkti.

Naiste koondise väravavaht Karina Kork jälgis HJK 2:0 võidumängu PK-35 Helsingi vastu vahetusmängijate pingilt. Üle 1800-pealise publiku ees Helsingi olümpiastaadionil peetud kohtumises löödi mõlemal poolajal üks värav. HJK ja PK-35 Helsingi on kogunud võrdselt 18 punkti ning tabelis hoitakse vastavalt kolmandat ja neljandat kohta. Kork teenis mänguaega duubelnaiskonna eest, kui tugevuselt kolmandas liigas tehti 3:3 viik FC Futura Juniorit võistkonnaga.

Samas liigas käis väljakul ka Liisa Merisalu, kes kuulus FC Espoo algkoosseisu 1:0 võidumängus VJS-i vastu. Merisalu vahetati pingile 77. minutil. Mängu ainuke värav sündis avapoolaja lõpus. HJK 2 hoiab B-grupis kümne naiskonna seas 15 punktiga kolmandat kohta, Espoo paikneb 11 punktiga seitsmendal kohal.

Vlada Kubassova sai kirja debüüdi Serie A-s, kui Napoli kohtus uue hooaja avavoorus Bari naiskonnaga. Algkoosseisu kuulunud Kubassova vahetati pingile pärast avapoolaega. Napoli pidi tunnistama vastaste nappi paremust, kui mängu ainuke värav sündis 26. minutil penaltist.

Inna Zlidnis ei kuulunud Ferencvárose koosseisu, kui Ungari kõrgliiga teises voorus suudeti alistada Kelen SC naiskond 8:1. Avapoolaja võitis Ferencváros kolme väravaga. Kuigi vastased suutsid teise kolmveerandtunni alguses ühe värava tagasi lüüa, läks Ferencvaros oma teed. Tänu väravate vahele hoitab Eesti koondise kaitsja tööandja tabelis hetkel esikohta.