03

10.2016

18:11

Naiste koondislased välismaal: eestlannad võidurõõmu tunda ei saanud

Möödunud nädal ei olnud kahjuks Eesti naiste koondislastele rõõmustav, kui nende koduklubide saldoks jäi üks viik ja neli kaotust.

Inna Zlidnis ja Ferencvaros pidid sel hooajal võtma vastu oma esimese kaotuse, kui võõrsil jäädi 1:2 alla FC Viktoria naiskonnale. Võõrustajad avasid skoori 43. minutil, kui täpne oli Heike Manhart. Ferencvaros suutis poolajapausile minna siiski viigiseisul, kui 45.minutil lõi värava Orji Ebere. Lõppseisu vormistas 64. minutil Viktoria Vörös ning jättis Ferencvarosi puntkidest ilma. Zlidnis tegi kaasa terve kohtumise. Tabelis asub Ferencvaros 12 punktiga hetkel neljandal kohal, kuid ühe vähempeetud mängu juures jäädakse teistest naiskondadest maha vaid ühe punktiga.

Soome naiste kõrgliigas võõrustas Signy Aarna koduklubi Kuopio Pallokissat tabeliliidrit PK-35 Vantaat. Kuopio suutis juba kaheksandal minutil kohtumist juhtima ja nende eduseisul mindi ka poolajapausile. Lõpuni ei suutnud Kuopio aga võidust kinni hoida ja 73. minutil viigistas PK-35 mänguseisu. Rohkem väravaid ei löödud ning kohtumine lõppeski 1:1. Aarna tuli vahetusest mängu 67. minutil. Kuopio paikneb tabelis 36 punktiga neljandal kohal.

Pille Raadik ja Aland United pidid samas liigas tunnistama koduväljakul FC Honka 2:1 paremust. Honka suutis poolajapausile minna kaheväravalise eduga. Aland jõudis väravani alles kohtumise teisel lisaminutil, kuid enamaks jaksu ei jätkunud. Raadik mängis kaasa terve kohtumise. Aland jätkab tabelis kuuendal kohal.

Kaire Palmaru (pildil) sai Norra esiliigas kirja 90 minutit, kui Fotbollaget Fart sõitis külla Övrevoll Hosle naiskonnale, kuid kahjuks tuli leppida 1:4 kaotusega. Avapoolajal suutis Övrevoll lüüa ühe värava, kuid teisel poolajal oldi ilmselgelt paremas hoos ning 78. minutiks juhiti kohtumist 4:0. Fart lõi oma auvärava 87. minutil. Tabelis asub Fart 16 punktiga üheksandal kohal. Selja taha jääb veel kolm naiskonda.

Prantsusmaa kõrgliigas pidi oma kolmanda järjestikuse kaotuse vastu võtma FC Metz, kes jäi 0:4 alla Rodezile. Avapoolaeg lõppes küll vaid Rodez’ 1:0 eduseisul, kuid teisel poolajal, kuid 64. minutiks oli seis juba 4:0. Eesti koondise väravavaht Getter Laar oli järjekordset kaotusmängu sunnitud vaatama pingilt ja ei ole sel hooajal veel koduklubi eest platsile pääsenud. Metz on sel hooajal endale lasknud lüüa 15 väravat ning vastastele pole seni suudetud lüüa ühtegi.