13

05.2019

18:18

Naiste koondislased välismaal: Ferencvaros lõpetas põhiturniiri suure võiduga

Eesti koondis kaitsja Inna Zlidnise (pildil) koduklubi Ferencvaros sai Ungari kõrgliiga põhiturniiri viimases voorus kindla võidu ning järgmisena ootab ees otsustav tiitlimäng.

Ferencvaros jäi avapoolajal Astra-Alef HFC vastu 0:2 kaotusseisu, kuid suutis tänu väga tugevale viimasele pooltunnile võtta lausa 5:2 võidu. Zlidnis sai kirja täismängu. Ferencvaros sai hooajal kirja vaid ühe kaotuse ning edestas teisena lõpetanud MTK Hungariat lausa 16 punktiga. Nüüd ootab naiskondi ees omavaheline finaalseeria, kus mängitakse kahe võiduni. Esimene vastasseis peetakse 27. mail, teist korda kohtuvad naiskonnad 2. juunil ja vajadusel mängitakse kolmas kohtumine 5. juunil. Enne finaalseeria algust ootab Ferencvarost veel ees karikafinaal, kus 16. mail minnakse vastamisi Diosgyöri VTK naiskonnaga.

Napoli naiskond pidi Serie C põnevas karikafinaalis alla vanduma Riozzese naiskonnale. Napoli läks kohtumist kahel korral juhtima, kui Lisette Tammik andis esmalt avaväravale söödu ning lõi ise teise juhtvärava Kristina Bannikova söödust. Eneli Kutter oli 87. minutil sunnitud teise kollase kaardi tõttu mängust lahkuma ning Riozzese suutis lisaminutitel arvulisest ülekaalust tuua tabloole viigiseisu 2:2. Lisaajal suutis Riozzese lüüa veel kaks väravat ja võttis lõpuks 4:2 võidu. Tammik ja Bannikova viibisid väljakul terve kohtumise, Kutter alustas mängu samuti algkoosseisus. Vlada Kubassova koosseisu ei kuulunud.

Pille Raadik ja Signy Aarna pidid Soome kõrgliiga seitsmendas voorus koos Åland Unitediga tunnistama FC Honka 2:0 paremust. Kohtumise mõlemad väravad löödi avapoolajal. Raadik tegi kaasa terve kohtumise, Aarna vahetati pingile 64. minutil. Ålandi jaoks oli tegemist juba kolmanda järjestikuse kaotusega, tabelis hoitakse hetkel neljandat kohta.