07

12.2020

15:59

Naiste koondislased välismaal: Ferencváros püsib esikohaheitluses

Möödunud nädalal olid võistlustules mitmed naiste koondislaste koduklubid ning Ungari kõrgliigas püsib kõrges mängus Inna Zlidnise (pildil) tööandja Ferencváros.

Viimati alistati võõrsil 1:0 Viktoria Szombathely naiskond. Kohtumise ainus värav sündis 20. minutil Kinga Sikléri jalast. Zlidnis tegi kaasa terve kohtumise. Tabelis hoiab Ferencváros teist kohta MTK Hungária järel. Liidritest jäädakse maha kahe punktiga, kuid Ferencvárosel on üks mäng varuks.

Itaalia kõrgliigas näitas Napoli südikat mängu tabeliliidri Juventuse vastu, kui koduväljakul asuti Sarah Huchet tabamusest 39. minutil juhtima. Eduseisu suudeti hoida 60. minutini, kui jala sai valgeks Maria Alves. Viigipunkt libises Napolil valusalt käest 82. minutil Cristiana Girelli värava tõttu. Vlada Kubassova sel korral naiskonna koosseisu ei kuulunud. Liigatabelis jätkab Napoli viimasel real, kui üheksa mänguga on kogutud üks punkt. Liidrikohta hoiab Juventus täisedu ehk 27 punktiga.

Lisette Tammiku koduklubi Santa Teresat ootas Hispaania kõrgliigas ees keeruline proovikivi, kui võõrsil kohtuti tiitlikaitsja Barcelonaga. Vastu tuli võtta 0:9 kaotus, kui juba avapoolajal löödi Santa Teresa võrku kaheksa tabamust. Neli väravat sai oma nimele Hispaania koondislane Jennifer Hermoso ja kübaratriki lõi Hollandi tähtmängija Lieke Martens. Tammik vigastuse tõttu koosseisu ei kuulunud. Santa Teresal on selja taga üheksa kohtumist ning 18 naiskonna konkurentsis hoitakse 12. kohta. Barcelona on seitsme mänguga kogunud maksimaalsed punktid ja see annab praeguse seisuga teise koha, kui nende ees on kümne mänguga kaks punkti enam kirja saanud Granadilla Tenerife naiskond.