06.2020

14:01

Naiste koondislased välismaal: Ferencváros teenis koha Meistrite liigas

Koroonaepideemia järgselt on jalgpalliliigad üle Euroopa taas käivitunud ning naiste koondislaste koduklubid on liigahooaegadega erinevas staadiumis.

Ungari jalgpalliliidu otsusega lõpetati naiste kõrgliiga hooaeg sel aastal enneaegselt, kui peetud oli 13 vooru. Meistrit sel hooajal välja ei kuulutatud ning ühtlasi ei langenud keegi järgmiseks hooajaks aste madalamale. Kuigi liigavõitjat ei selgunud, oli vaja siiski välja jagada koht sügiseseks naiste Meistrite liiga valikturniiriks. Selle koha eest said õiguse heidelda tabeli kaks esimest naiskonda, kelleks olid Inna Zlidnise (pildil) tööandja Ferencváros ja MTK Hungária.

Kahe võiduni peetava seeria avakohtumises sai Ferencváros kirja 3:2 võidu. Teises mängus võttis MTK revanši, kui koduväljakul alistati vastased 2:1. Seega läks võitja välja selgitamiseks vaja otsustavat kohtumist. Põnevast vastasseisust väljus 2:1 võiduga Ferencváros ning kindlustas endale koha sügisel toimuval Meistrite liiga valikturniiril. Eesti koondise kaitsja, Zlidnis tegi Ferencvárose eest kõik kohtumised kaasa algusest lõpuni.

Soome naiste kõrgliiga hooaeg sai alguse 13. juunil ning praeguseks on kõigil naiskondadel selja taga kaks kohtumist. Pille Raadiku ja Signy Aarna koduklubi Åland United on kahe vooruga saanud tabelisse kirja ühe võidu ja ühe viigi. Avavoorus tegi Åland väravateta viigi TIPS-i naiskonnaga. Teises voorus sai eestlannade klubi tänu Aarna väravale kirja 1:0 võidu Turu Palloseura üle. Raadik sai mõlemas kohtumises kirja 90 minutit, Aarna vahetati esimeses mängus välja 58. minutil ning võidumängus viibis ta väljakul terve kohtumise. Kahe vooru järel hoiab Åland nelja punktiga tabelis viiendat kohta.

HJK naiskond on kahe mänguga teeninud samuti neli punkti, kui avakohtumises viigistati 1:1 PK-35 Helsingi võistkonnaga. Teises voorus alistati 2:1 Ilves. Koondise väravavaht Karina Kork jälgis mõlemat kõrgliiga kohtumist vahetusmängijate pingilt. Minuteid sai ta kirja HJK duubelnaiskonna eest, kui tuli väljakule teiseks poolajaks 3:1 võidumängus PK-35 duubli üle.

Varasemast on teada, et Itaalias jäeti enneaegselt pooleli naiste liigad. Lisette Tammiku ja Vlada Kubassova koduklubi Napoli hoidis Serie B-s katkestamise hetkel esikohta ning tõusis tänu sellele järgmiseks hooajaks kõrgliigasse.