26

02.2019

10:33

Naiste koondislased välismaal: Ferencváros teenis pääsu karikafinaali

Eesti koondise kaitsja Inna Zlidnise (pildil) koduklubi Ferencváros pääses kindlalt Ungari karikafinaali, alistades poolfinaalis Győri ETO.

Mängu avavärav sündis 33. minutil ning vahetult enne vaheajapausi suutis Ferencváros ka oma eduseisu suurendada. Kõrgema käigu pani naiskond sisse teisel poolajal, kui vastastele löödi viis vastuseta väravat ja võeti lõpuks 7:0 võit. Zlidnis tegi kaasa terve kohtumise.

Finaalis minnakse vastamisi Diósgyőri VTK naiskonnaga, kes alistas penaltiseerias Haladás-Viktória. Samade vastastega kohtus Ferencváros finaalis ka möödunud aastal ja teenis 3:1 võidu ning kokku oli see klubile neljandaks järjestikuseks karikavõiduks. Tolles mängus oli resultatiivne ka Zlidnis, lüües avavärava.

Itaalias Serie C karikavõistlustel pidas oma esimese veerandfinaalkohtumise Napoli naiskond, viigistades. Napoli läks vaheajapausile 0:1 kaotusseisus, kuid suutis teise poolaja alguses omalt poolt värava kirja saada ning lõpuvile kõlades oli tablool 1:1. Kristina Bannikova tegi Napoli poolelt kaasa terve mängu, Lisette Tammik ja Eneli Kutter sekkusid vahetusest ning Vlada Kubassova naiskonna koosseisu ei kuulunud. Korduskohtumine toimub 13. märtsil.

Liis Pello ja Liivi Sõrmuse koduklubi Kirkop United kohtus Malta kõrgliigas tabeliliidri Birkikaraga ja pidi tunnistama kaotust. Birkirkara tegi skoori mõlemal poolajal ja võttis 2:0 võidu. Sõrmus sai kirja täismängu, Pello vahetati pingile kohtumise 77. minutil. Kirkop hoiab 14 vooru järel tabelis neljandat kohta.

Soome kõrgliiga klubi Åland United pidas treeningkohtumise Rootsi esiliigas mängiva AIK-ga ja teenis 3:0 võidu. Kõik väravad sündisid mängu esimesel poolajal. Resultatiivne oli ka Eesti koondise ründaja Signy Aarna, lüües Ålandi teise värava. Nii Aarna kui ka Pille Raadik said võitjate poolelt kirja täismängu.