07

11.2016

16:06

Naiste koondislased välismaal: nädalavahetus pakkus värava ja võite

Inna Zlidnise (pildil) tööandja Ferencvaros kohtus Ungari kõrgliiga kümnendas voorus MTK Hungaria naiskonnaga. Ferencvaros asus avapoolajal Jelena Cankovici ja Orji Ebere väravatest 2:0 juhtima. Kaks minutit enne kohtumise normaalaja lõppu suutis Lilla Nagy lüüa Hungaria kasuks värava. Lõppseisu 3:1 vormistas aga mängu lisaminutitel just Eesti koondise kaitsja Zlidnis. Ferencvaros on nüüd 27 punktiga tabelis esikohal. Teist ja kolmandat kohta edestatakse viie punktiga.

Prantsusmaa kõrgliigas sai neljandat mängu järjest Metzi väravapostide vahel seista Getter Laar, kui vastamisi mindi Bordeaux’ga. Mängu ainus värav sündis 86. minutil, kui Bordeaux teenis penalti. Laar suutis selle küll tõrjuda, ent tagasipõrkunud pallini jõudis esimesena vastaste mängija Margaux Montegut, kes selle väravasse lükkas ja Bordeaux’le 1:0 võidu tõi. Seega jäi Metz napilt oma esimesest punktist ilma. Hetkel ollakse tabelis ikka 12 naiskonna seas viimasel kohal.

Norra naiste esiliigas toimus viimane voor ning Kaire Palmaru koduklubi Fotballaget Fart kohtus tabelinaabri Asanega. Kohtumine algas Farti jaoks positiivselt, kui 10. minutil lõi Asane poolt omavärava Malin Larsen ning Fart asus 1:0 juhtima. Esimesel poolajal rohkem väravaid ei sündinud. 56. minutil sai jala valgeks Christina Pedersen ning suurendas Farti eduseisu. Asane lõi oma auvärava 78. minutil, kuid enamaks jaksu ei jätkunud ning Fart teenis võõral väljakul 2:1 võidu. Palmaru alustas mängu algkoosseisus ning vahetati välja 69. minutil. Fart lõpetas hooaja 12 naiskonna seas üheksanda kohaga.