09

11.2020

20:35

Naiste koondislased välismaal: Raadik ja Aarna krooniti Soome meistriks

Nädalavahetus tõi rõõmustavaid sõnumeid Soomest, kui Pille Raadik ja Signy Aarna tulid Åland Unitedi ridades Soome meistriks.

Åland läks viimases voorus vastamisi FC Honkaga ning oli teada, et võidu puhul kindlustatakse tiitel. Kohtumine algas rõõmsamates toonides Honka jaoks, kes asus kaheksandal minutil juhtima. Åland tuli mängu tagasi juba seitse minutit hiljem ja avapoolaeg lõppes 1:1 viigiga. Teisel poolajal suutis Åland lüüa kaks vastuseta väravat ning teenis 3:1 võidu ja ühtlasi koos sellega ka meistritiitli. Raadik tegi kaasa terve kohtumise, Aarna sekkus mängu 73. minutil. Aarna jaoks on tegemist esimese meistritiitliga, Raadik sai Ålandi ridades sama saavutusega hakkama ka 2013. aastal.

Hooaja jooksul teenis Åland 18 kohtumisega 43 punkti ning teisele kohale platseerunud TiPS-i edestati lõpuks kahe punktiga. Kolmandal tabelireal lõpetas KuPS, kogudes võrdselt punkte Karina Korgi tööandja HJK-ga, kes pidi leppima neljanda kohaga. Koondise väravavaht mänguminuteid HJK eest kirja ei saanud.

Ferencváros ja Inna Zlidnis teenisid Ungari kõrgliiga üheksandas voorus 6:0 võidu Keleni naiskonna üle. Mõlemal poolajal löödi kolm vastuseta väravat. Zlidnis alustas kohtumist algkoosseisus ning vahetati pingile 60. minutil. Mõned päevad varem alustas Ferencváros edukalt ka Meistrite liiga hooaega, kui esimeses eelringis alistati Luksemburgi klubi Racing Union 6:1. Teise eelringi kohtumine ootab ees 18. novembril, kui Sloveenias minnakse vastamisi Pomurje naiskonnaga. Liigatabelis hoiab Ferencváros teist kohta, kui liidrist MTK Hungariast jäädakse maha ühe punktiga.

Lisette Tammik sekkus mängu 63. minutil, kui tema koduklubi Santa Teresa pidi Hispaania kõrgliigas tunnistama Valencia 0:5 paremust. Avapoolajal sahistas Valencia väravavõrku kahel korral ning viimase 25 minutiga saadi kirja veel kolm tabamust. Santa Teresa hoiab 18 naiskonna konkurentsis 11. kohta. Liidrikohal olevale Atlético Madridile jäädakse alla seitsme punktiga.