27

03.2017

16:10

Naiste koondislased välismaal: Raadiku koduklubile võit

Pärast Aphrodite Cup’il peetud kohtumisi naasid Küprosel viibinud koondislased tagasi klubijalgpalli juurde.

Märtsi keskel alustasid hooaega Soome naiste kõrgliigas Pille Raadik (pildil) ja Signy Aarna ja nüüdseks on mõlemad koondislased pidanud kaks mängu. Raadik ja Aland United said esimeses voorus minimaalse 0:1 kaotuse FC Honkalt, kui mängu ainuke värav sündis mängu viimasel minutil. Teises voorus kohtuti kodus ONSi naiskonnaga. Mäng kulges tasavägiselt, kui Aland läks mängu 14. minutil juhtima ja ONS viigistas mänguseisu kaheksa minutit hiljem. Minut enne pooltunni möödumist suutis Aland lüüa juhtvärava ja poolajapausile mindi 2:1 eduseisus. Teise poolaja keskel tõi ONS tabloole taas viiginumbrid. Aland lõi oma kolmanda värava mängu 87. minutil ja teenis 3:2 võidu. Raadik tegi Alandi kaptenina kaasa mõlemas mängus 90 minutit. Tabelis ollakse kolme punktiga viiendal kohal. Aarna ja Kuopio Pallokissat pole kahe mänguga veel punkte tabelisse kirja saanud. Esimene mäng kaotati 1:4 PK-35 Vantaale. Kuopio ainsa värava autoriks oli just Aarna. Teises kohtumises TPS-iga tuli Kuopiol vastu võtta 1:3 kaotus. Aarna sai mõlemas kohtumises kirja täismängud.

Kirkop United ja Liis Pello kohtusid Malta kõrgliigas Raiders Luxoli naiskonnaga. Tabelis neljandal kohal olev Kirkop pidi tunnistama koht allpool asetseva Raiders Luxoli 1:0 paremust. Mängu ainuke värav löödi 40. minutil. Kirkop jääb nüüd kolmandal kohal olevast Mgarr Unitedist maha viie punktiga.

Ungari naiste kõrgliigas tehti algust hooaja kuue viimase kohtumisega, kui tabel jagati pooleks ning neli ülemist ja neli alumist naiskonda selgitavad omavahel lõplikud kohad liigatabelis. Inna Zlidnise koduklubi Ferencvaros alustas viimaseid mänge 5:2 võiduga Györi ETO üle. Poolaeg lõppes 1:1 viigiga, kuid teise kolmveerandtunni jooksul pani Ferencvaros suurema käigu sisse, lüües 11 minuti jooksul lausa neli väravat. Zlidnis Ferencvarosi võidumängus koosseisu ei kuulunud. Ferencvaros asub tabelis esikohal ning vahe lähima jälitaja MTK Hungaria naiskonnaga on 5 punkti. Lisaks pääses Ferencvaros ka naiste karikafinaali, kui poolfinaalis alistati Szombathely Viktoria 2:0. Finaalivastasteks on Györi ETO. Selles kohtumises tegi Zlidnis kaasa 90 minutit. Finaal toimub 19. aprillil.

Getter Laari koduklubi FC Metz teenis Prantuse kõrgliigas oma esimese võidu, kui võõrsil alistati Bordeaux naiskond 2:1. Laar Metzi koosseisu ei kuulunud.

Hispaania esiliigas saavutas Granada suure võidu, kui koduväljakul kohtuti Hispalise naiskonnaga. Poolajaks oli võõrustajate eduseis juba 4:0 jakohtumise viimase kümne minuti jooksul lisati veel kaks väravat ning lõppseisuks jäi Granada 6:0 võit. Getriin Strigin võidumängus kaasa ei teinud.