31

07.2017

10:49

Naiste koondislased välismaal: Soomes jõudis põhihooaeg lõpule

Soome naiste kõrgliigas peeti enne tabeli kaheks jagamist viimased kohtumised. Oma koduklubide eest olid võistlustules nii Signy Aarna kui Pille Raadik. Esiliigas käis väljakul ka Daniela Mona Lambin.

Aarna ja Kuopio Pallokissat kohtusid koduväljakul tabeli viimase, GBK naiskonnaga. Mäng algas edukamalt külaliste jaoks, kes läksid poolajapausile 1:0 eduseisus. Teise kolmveerandtunni jooksul suutis Kuopio aga seisu enda kasuks pöörata, kui väravad löödi 58. ja 66. minutil. Aarna sekkus vahetusest mängu poolajal.

Aland United ja Raadik võõrustasid HJK naiskonda ning suutsid kohtumist juhtima minna 35. minutil. Seda eduseisu hoiti 71. minutini, kui HJK viigistas esmalt seisu ning vähem kui veerand tundi hiljem vormistas lõppseisuks 2:1. Raadik tegi kaptenina kaasa terve kohtumise.

Nende mängude järel jagatakse kümme naiskonda kaheks ning esimesed kuus hakkavad võitlema medalite nimel ning alumised neli naiskonda võitlevad liigasse püsimajäämise eest.

Viimases voorus saadud võiduga kindlustas Kuopio endale põhihooaja järel kuuendana koha tabeli ülemises pooles. Aland pidi leppima kaheksanda kohaga ning jätkab mänge tabeli tagumises otsas. Kõik punktid võetakse endaga kaasa ning tabelikaaslastega mängitakse korra läbi. Põhihooaja tabeliga saab lähemalt tutvuda siin.

Soome esiliigas jätkub TPV ja Lambini hooaeg, kui viimati tuli vastu võtta 0:1 kaotus MPS naiskonnalt. Mängu ainuke värav löödi 82. minutil. Lambin sai kirja täismängu. TPV paikneb 12 võistkonna seas kaheksandal kohal. Koht eespool paiknevast MPS-ist jäädakse maha seitsme punktiga ning lähim jälitaja FC United jääb viie punkti kaugusele.