16

09.2019

11:30

Naiste koondislased välismaal: Zlidnis ja Tammik resultatiivsed

Möödunud nädal oli Eesti naiste koondislaste jaoks võõrsil edukas. Inna Zlidnis ja Lisette Tammik (pildil) said vastavalt Ungaris ja Itaalias oma koduklubide võidumängudes kirja värava ning Soome kõrgliigas oli võidukas Pille Raadiku ja Signy Aarna klubi Åland United.

Zlidnis sai kirja täismängu ja lõi 23. minutil kohtumise esimese värava, kui Ferencvaros alistas Ungari kõrgliigas Diosgyöri VTK. Avapoolajal lisati veel üks tabamus ning teisel kolmveerandtunnil oli Eesti koondise kaitsja klubi täpne veel kolmel korral. Lisaks saadi kirja ka omavärav ning võidunumbrid Diosgyöri naiskonna üle olid lõpuks 5:1. Liigatabelis hoiab valitsev meister Ferencvaros nelja vooru järel kolmandat kohta, liidrist MTK Hungariast jäädakse maha kolme ja teisel tabelireal paiknevast Haladás-Viktória naiskonnast ühe punktiga.

Oma hooaega Serie B-s alustas kahe Eesti koondislase koduklubi Napoli Femminile. Tammik viis Napoli 33. minutil Cesena vastu juhtima, kuid eduseis kestis vaid minuti, sest vastased viigistasid seisu penaltist. Teisel poolajal sai Napoli kirja veel ühe tabamuse ning võttis lõpuks 2:1 võidu. Tammik vahetati pingile 87. minutil, Vlada Kubassova viibis väljakul terve kohtumise. Avavooru järel on kolm punkti kirjas neljal naiskonnal, Napoli hoiab hetkel väravate vahe tõttu 12 võistkonna seas kolmandat positsiooni.

Soome kõrgliigas alustas Åland United hooaja teist poolt võidukalt, alistades tabeli ülemise otsa naiskondade heitluses 3:0 FC Honka. Enne eelmist vooru jagati liigatabel kaheks ning esikuuik ja alumine nelik kohtuvad  hooaja teises pooles vaid omavahel. Åland lõpetas põhihooaja neljanda kohaga. Laupäeval suudeti võõrsil minna Honka vastu juhtima 35. minutil, kui täpne oli Isabella Mattsson. Kümme minutit enne normaalaja lõppu suurendas Mattsson naiskonna eduseisu ning lisaminutitel vormistas Sara Nordin Ålandi võidu. Raadik tegi kaasa terve kohtumise, Aarna vahetati sisse 51. minutil. Liigatabelis hoiab Åland endiselt neljandat positsiooni, esikolmikukohast jäädakse kahe punkti kaugusele.