25

05.2016

14:01

Naiste koondislased välismaal: Zlidnis tuli Ungari meistriks

Möödunud nädal oli vägagi edukas Eesti koondise kaitsja Inna Zlidnise jaoks, kelle klubi Ferencváros tuli nii Ungari meistriks kui ka karikavõitjaks.

Ferencváros alustas kahemängulist finaalseeriat positiivselt, kui esimeses kohtumises alistati kodus MTK naiskond 3:2. Teine mäng kulges Ferencvárosi jaoks veidi kindlamalt, kui 65. minutiks juhiti 3:0. 68. minutil suutis MTK lüüa ka oma auvärava, kuid enamaks energiat ei jätkunud ning koondtulemusega 6:3 kindlustas Ferencváros endale Ungari meistritiitli. Zlidnis (pildil) tegi finaalseeria esimeses mängus kaasa kõik 90 minutit. Teises kohtumises vahetati eestlanna välja 73. minutil. Lisaks teenis Zlidnis 41. minutil ka kollase kaardi. Kahe finaalmängu vahel mängis Ferencváros ka karikafinaali Budapest Honvedi naiskonna vastu. Teist aastat järjest suudeti karikas endale jätta ja mäng võideti kindlalt 5:0. Poolajaks suutis Ferencváros lüüa kaks väravat ning teisel poolajal lisati veel kolm. Eestlanna alustas mängu algkoosseisus ning vahetati pingile 66. minutil.

Signy Aarna aitas Soome kõrgliigas oma koduklubi Kuopio Pallokissati võidule Pori Nice Futis naiskonna üle. Pausile mindi seisuga 0:0, kuid teisel poolajal sai Kuopio oma mängu käima ning lõi kolm vastuseta väravat. Aarna tegi kaasa terve kohtumise ja lõi 87. minutil ka võistkonna viimase värava. Kuopi on 13 punktiga kümne naiskonna seas viiendal kohal.

Samuti Soome kõrgliigas mängiva Pille Raadiku koduklubi Åland Unitedi tulemused on hetkel väikeses vabalanguses. Viimases kohtumises TPSi vastu pidi Åland tunnistama vastaste nappi 1:0 paremust. Raadik oli platsil terve kohtumise. Viimasest neljast kohtumisest on saadud üks võit ja kolm kaotust. Tabelis on Åland 12 punktiga langenud kuuendale positsioonile, jäädes seega ühe punktiga maha Aarna koduklubist.

Kaire Palmaru pidi Norra esiliigas oma koduklubiga FL Fart vastu võtma suure 0:7 kaotuse. Võõrsil kohtuti Fløya naiskonnaga ning poolajapausile mindi võõrustajate 2:0 eduseisul. 76. Minutist alates algas aga väravatesadu, kui 14 minuti jooksul suutis Fløya lüüa viis vastuseta väravat ning lõppseisuks teha 7:0. Palmaru viibis platsil terve kohtumise. Fart on kuue mänguga teeninud kolm punkti ning asub sellega kaheteistkümne naiskonna seas eelviimasel kohal.

Eesti esiväravavahi Getter Laari klubi FC Metz pidas hooaja viimase mängu Prantsusmaa esiliigas, kohtudes võõrsil Lille’i naiskonnaga. Olles varasemalt juba pääsu kõrgliigasse kindlustanud, suutis Metz sellele vaatamata viimaseks mänguks motivatsiooni leida ja võitis kohtumise 4:3.

Anett Vilipuu tegi oma debüüdi Inglismaa klubi West Ham Ladies eest, kui sõpruskohtumises mindi vastamisi Peterborough United Ladies naiskonnaga ning võeti 5:1 võit. Vilipuu panustas võitu ka kaks väravat. Oma esimese kohtumise West Hami eest mängis ka endine noortekoondislane Saron Läänmäe.