04.2017

13:12

Naiste koondislased välismaal: Zlidnisele ja Aarnale võit

Pärast MM-eelturniiri naasid naiste koondislased oma koduklubide juurde ja asusid tegutsema liigamängudes.

Inna Zlidnis ja Ferencvaros teenisid Ungari kõrgliigas suureskoorilise võidu MTK Hungaria üle. 21. minutiks juhtis Ferencvaros kohtumist 2:0. Hungaria vastas sellele omalt poolt kiirete väravatega, kui lausa kolme minuti jooksul löödi kaks väravat tagasi ning viigistati mänguseis. Seejärel haaras Ferencvaros juhtohjad jälle enda kätte ning poolajapausile mindi juba nende 5:2 eduseisul. Teise kolmeerandtunni jooksul suutis Hungaria ühe värava küll tagasi lüüa, kuid seejärel löödi ka omavärav ning mängu normaalaja viimasel minutil vormistas Ferencvaros mängu lõppseisu 8:3. Zlidnis tegi kaasa terve kohtumise. Võiduga suurendas Ferencvaros oma edu tabeli tipus lähima jälitajaga 13-punktiliseks.

Soome kõrgliigas jooksid platsile nii Signy Aarna kui Pille Raadik. Aarna alustas oma koduklubi Kuopio kohtumist pingilt, kuid sekkus mängu JyPK vastu juba 29. minutil. JyPK asus kohtumist juhtima seitsmendal minutil. Paar minutit enne avapoolaja lõppu viigistas Kuopio mänguseisu ning oma 2:1 võiduvärava lõi Kuopio 57. minutil. Sellega saadi kirja ka oma esimesed punktid ning tabelis ollakse kümne naiskonna seas hetkel üheksandal kohal.

Raadiku ja Aland Unitedi vastaseks oli tiitlikaitsja Vantaa PK-35. Mängu ainuke värav sündis kohtumise 40. minutil, kui PK-35 poolelt oli täpne Hanne Ojanperä. Raadik tegi kaptenina napis kaotusmängus kaasa 90 minutit. Aland asub kolme punktiga hetkel kuuendal kohal.