21

08.2015

23:47

Naiste U-19 võitis Balti turniiril Lätit

Neidude U-19 alustas täna Riias Balti turniiri ning suutis avakohtumises võtta võidu Läti eakaaslaste üle.

Mängu alustati hästi ning poolajaks juhtisid eestlannad 2:0 tänu Lisette Tammiku ja Annaliis Strigini väravatele. 66. minutil suurendas Rahel Repkin Eesti eduseisu ning kuigi 8 minutit enne lõppu lasti Lätil üks värav tagasi lüüa, suutis sellele omakorda vastata veel Siret Räämet ning lõppskooriks jäigi 4:1.

Koondise abitreeneri Aleksandra Ševoldajeva sõnul jäi ta mänguga rahule ning ka neidude enesekindlus kasvas. “Arvan, et mängisime hästi. Meil võttis natuke aega, et mängu sisse elada, aga pärast 10 minutit saime mängutempost aru ning hakkasime seda ise seadma. Mängu jooksul oli näha, kuidas me muutusime paremaks ja enesekindlamaks.”

Rääkides vastastest, hindas Ševoldajeva nende mängu heaks. “Mulle isiklikult tundus, et Läti on hakanud paremini mängima kui eelmistel aastatel. Alguses oli täiesti võrdne ning nad suutsid lõpuni mängus sees olla. Neil oli päris mitu hästi kiiret ja jõulist mängijat, kes valmistasid meile peavalu. Lätlaste tase on viimastel aastatel kindlasti tõusnud.”

EESTI – LÄTI 4:1

Eesti: 12-Angelika Hõbesalu, 2-Laura Jaansen (63. 11-Anette Rõõmussaar), 3-Jessika Uleksin (79. 5- Arina Kopatš), 8-Siret Räämet, 15-Kristiina Tullus, 19-Laada Tereštšenkova,  16-Ariina Mürkhain (90. 21-Sirli Stella Jõgi), 6-Annaliis Strigin (61. 4-Ketlin Saar), 14-Lisette Tammik (78. 10-Vanessa Vaher), 7-Anastasia Ivanova (46. 17-Rahel Repkin), 9-Grenelin Herlis Raud (79. 13-Inger Fridolin)
Varus: 1-Jennifer Smirnov, 5-Arina Kopatš, 11-Anette Rõõmussaar, 4-Ketlin Saar, 10-Vanessa Vaher, 20-Anett Kadastu, 13-Inger Fridolin, 17-Rahel Repkin, 21-Sirli Stella Jõgi

Läti: 1-Viviana Kauliņa, 17-Juliet Tamsone, 7-Jekaterina Antipina, 18-Tatiana Baličeva, 8-Anastasia Tarasova, 5-Olga Timofejeva, 14-Elizabeth Samusenko, 9-Valentine Batņa (43. 6- Victoria Vingrevica), 2-Alina Petrova, 15-Anastasia Romanova, 16-Alice Rukši (42. 11- Alina Šļahitņuka 65. 3- Darya Ņevedomska)