25

08.2022

21:24

Neidude U15 koondis alistas Leedu

Eesti neidude U15 koondis mängis täna, 25. augustil teise mängu traditsioonilisel Balti turniiril. Leedu eakaaslaste vastu saadi kirja 2:1 võit.

Kohtumise avapoolaeg kulges väga tasavägiselt ning seda ilmestab ka pallivaldamisprotsent, mis jagunes täpselt pooleks: 50% Eestile ja 50% Leedule. Kuigi ohtlikke momente kumbki võistkond liialt palju ei tekitanud, õnnestus eestlannadel poolaja lõpus vastase kaitse lahti muukida. 28. mänguminutil kombineerisid omavahel hästi Darja Uzjukina ja Anastasija Južaninova ning kuigi viimase löögile jäid ette väravaraamid, oli lahtiseks jäänud pallil esimesena jaol Nikol Orlova, kes selle kindlalt võrku saatis. Poolajapausile siirduti niisiis eestlannade üheväravalises eduseisus.

Ka teisel poolajal oli mäng väga lahtine. Poolaja keskpaigas näitasid aga Eesti neiud taas head ründetegevust: leedukate kõrge pressi alt läbi murdnuna jõudis pall Uzjukinale ning ka selles olukorras töötas koostöö Južaninovaga, sest hea söödu järel pääses viimane väravavahiga silmitsi ning lahendas olukorra kindlalt. Mängu lõpuminutitel hakkas Leedu aktiivsemalt ründama ning eestlastele suudeti ka värava näol vastata:
Jotvile Šapaite kauglöögile sai Eesti väravasuul seisnud Merit Lelov küll meisterlikult sõrmed vahele, ent latist väljakule tagasi põrkunud palli suunas peaga võrku vahetusest sekkunud Gabija Malakauskaite. Peagi kõlas ka kohtuniku lõpuvile, mis tähendas Eestile 2:1 võitu.

Võidu ja eilse Fääri saarte vastu teenitud 1:1 viigiga on Eesti neiud kirja saanud neli punkti, millega paigututakse turniiritabelis teisele kohale. Võõrustaja Läti on kirja saanud kaks kindlat võitu ning liidriga läheb Eesti vastamisi laupäeval, 17. augustil kell 14.00.