11

03.2023

13:54

Neidude U17 koondis jäi Tšehhile kindlalt alla

Eesti neidude U17 koondis mängis täna, 11. märtsil teise kohtumise EM-valikturniiri teises ringis, kui Tšehhi eakaaslaste vastu saadi kirja 0:5 kaotus.

Tšehhi tagas kindla eduseisu juba avapoolajal, kui 14. minutil lõi avavärava Lucie Krejcová, 20 minutit hiljem lisas teise Radka Jakubu ning kolmanda värava autoriks oli Lucie Kroupová. Lõppseisu vormistas teisel poolajal Tšehhi kapten Katerina Vithová, kes realiseeris 53. minutil penalti ning lõi lõpuminutitel naiskonna viienda värava.

Koondise peatreeneri Aleksandra Ševoldajeva oli tänane vastane samast klassist nagu Poola, kellega kohtuti turniiri avamängus 8. märtsil. Analüüsisime Tšehhi esimest mängu, aga tänane oli sellest veidi erinev ja seega mõne olukorraga vastane meid täna üllatas. Neid olukordi ei suutnud me piisavalt lahendada ning täna ei suutnud me välja mängida momente, milles oleme kokku leppinud ja millest oleksime pidanud paremini kinni hoidma nii, nagu tegime seda Poola vastu," selgitas Ševoldajeva tänast kohtumist.

Teisel poolajal tõid suurima muutuse vahetused, mis tekitas tasakaalu ründavate ja kaitsvate mängijate vahel. Vahetusest sekkunud mängijad tulid oma ülesannetega kenasti toime ja see aitas meid mängu paremini sisse. Kui esimesel poolajal olid esimesed pallid vastaste omad ning sellega said nad üles võtta kontraid, siis teisel poolajal hakkasime ise rohkem esimesi palle võitma, saime rünnakutele lülituda ja sellega suutsime luua võimalusi ka vastase värava all. Paraku ei õnnestunud sealt tekitada veelgi ohtlikumat olukorda, et väravat lüüa," rääkis Ševoldajeva.

Turniiri viimane mäng ootab Eestit ees teisipäeval, 14. märtsil, kui kell 16 kohtutakse turniiri võõrustaja Rumeeniaga. Läheme mängu kindlasti võitma ning mõte ja töö selles suunas käib. On väga palju on variante, kuidas miskit väljakul teha ja treeneritega tuleb meil nüüd välja nuputada see kõige sobilikum lähenemine, mis oleks meile võimetekohane ja samas ka piisavalt efektiivne," lisas Ševoldajeva lõpetuseks.

Eesti ja Rumeenia vahelisele kohtumisele saab otsepildis kaasa elada Rumeenia jalgpalliliidu videoplatvormi vahendusel. Tänasel mängupäeval läheb turniiri võõrustaja vastamisi Poolaga, kohtumise avavile kõlab kell 16.00.