08

04.2023

16:58

Neidude U17 koondis sai Poolas teise valusa kaotuse

Eesti neidude U17 koondis läks täna, 8. aprillil maavõistlusmängus taas vastamisi Poola eakaaslastega, kellele jäädi kindlalt 0:8 alla.

Mäng kujunes Eesti neidude jaoks keeruliseks: 13. minutil avas vastase skoori omavärav ning seitse minutit hiljem oldi kolmeväravalises kaotusseisus. Vaheajapausile läksid poolakad 5:0 eduga, kui poolaja lõpus said jala valgeks Julia Zawal ja Paulina Guzik. Teise kolmveerandtunni jooksul jõudis Poola sihini veel kolmel korral, mille tulemusena võideti kohtumine 8:0.

Eesti neidude U17 koondise peatreeneri Aleksandra Ševoldajeva sõnul oli mäng väga raske ning sellise tulemuse järele Poola ei mindud. Vastased olid selgelt üle ja mängu üle meil kontrolli ei olnud. Täna ja ka paar päeva tagasi ei õnnestunud meil kontrollida kaitsefaasis ja palli võitmisel neid momente, milles oleme varasemalt olnud edukamad. Ühelt poolt võib sellest aru saada, sest koosseis on eri vigastuste tõttu muutunud ja mitmed mängijad said kanda väga suurt vastutust. Kahtlemata andsid nad endast parima ja said korraliku kogemuse võrra rikkamaks," võttis Ševoldajeva kohtumise kokku

Ševoldajeva sõnul on postiivne, et koondis on saanud finaalturniiriks valmistumisel pidada tugevaid mänge. Ettevalmistuse käigus on aga peavalu valmistanud mured koosseisuga. Rasked mängud on muidugi head, aga ideaalmaailmas peaks selleks olemas olema võimalikult väheste kadudega koosseis. Erinevatel põhjustel, nii vigastuste kui ka kooli tõttu on mitmed võtmemängijad pidanud puuduma. Ka täna olime ilma Juksarist ja Purgatsist, kes suudavad väga hästi võistkonda juhtida ka suure intensiivsuse juures ning olulistel hetkedel mängu rahustada ja kontrollida. Treeneritega oleme selles osas tulevikus targemad: proovime mänge ajaliselt sobitada nii, et võimalikult paljud mängijad saaksid osaleda ning valime vastaseid, kes esitaksid piisavalt suure katsumuse, ent oleksid meie jaoks ka võimetekohased," lisas Ševoldajeva.

Koondis alustab teekonda tagasi Eestisse täna õhtul. Eesti neidude jaoks olid kohtumised Poolaga viimased ametlikud mängud enne 14.–26. maini toimuvat kodust EM-finaalturniiri, kuhu pääsesid lisaks Eestile ja Poolale ka Inglismaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Hispaania, Rootsi ja Šveits. Kahe neljaliikmelise alagrupi koosseis selgub 13. aprillil toimuval loosiüritusel.