04

05.2023

15:20

Neidude U17 koondis sai turniiri teises mängus kindla kaotuse

Eesti neidude U17 koondis mängis täna, 4. mail teise mängu Leedus toimuval sõprusturniiril, kui Bosnia ja Hertsegoviinale jäädi alla 1:5.

Mängulise initsiatiivi haaras kiirelt enda kätte Bosnia ja Hertsegoviina, ent Eesti kaitsjad ja väravasuul tegutsenud Saskia Koskor hoidsid esialgu vastased nullil. Pooltunni täitudes jõudsid vastased kõrge surve tulemusena siiski juhtväravani ning minut hiljem duubeldati eduseisu nurgalöögijärgses olukorras. Vaheajale siirduti Bosnia ja Hertsegoviina 2:0 eduseisus.

Vastased jõudsid oma kolmanda väravani 58. minutil: Koskor suutis küll esimese löögi tõrjuda, ent lahtiseks jäänud palli saatis Lina Hadžikadunic siiski võrku. Kümme minutit hiljem oli vastane taas resultatiivne, kui viieväravalise edu tõid tabloole Amila Abdukici ja Hadžikadunici tabamused. 77. minutil avas oma väravate arve ka Eesti: vahetusest mängu sekkunud Loora Treilopi võimas minek jättis vastase väravavahi surve alla ning ründajal õnnestus seeläbi pall väravasse toimetada. Kaks minutit hiljem oli Eesti taas väravale lähedal, kui Gertrud Alice Kala pika söödu järel oli löögile pääsemas Kätriin Altsaar, ent vastase kaitsjad olid oma ülesannete kõrgusel.

Oli väga hea tempoga võitluslik mäng," ütles koondise peatreener Anastasija-Grazyna Shcherbachenia. Tänane oli meie jaoks hea õppetund: saime väga palju infot selle kohta, mis on meie nõrgad kohad ja millega tuleb veel tööd teha. Kõik tüdrukud on väga tublid ja tõelised võitlejad ning suutisime lüüa värava. Analüüsime tänast mängu ja seejärel hakkame juba järgmiseks mänguks valmistuma," lisas Shcherbachenia.

Eesti kohtub viimases mängus turniiri võõrustaja Leeduga, kes sai kaks päeva tagasi Bosnia ja Hertsegoviinalt samuti 1:5 kaotuse. Eesti ja Leedu lähevad vastamisi pühapäeval, 7. mail kell 16.00, kohtumisele saab otsepildis kaasa elada Leedu jalgpalliliidu videoplatvormi vahendusel.

14.–26. maini toimuva finaalturniiri eel on Eestil kaks neidude U17 vanuseklassi koondist: üks sünniaastatega 2006 ja 2007, kes võistleb kodusel suurturniiril, ja teine sünniaastatega 2007 ja 2008, kes võistleb praegu sõprusturniiril ning esindab Eestit sügisel U17 EM-valikturniiril.