01

09.2022

22:05

Neidude U19 koondis alistas kindlalt Fääri saared

Eesti neidude koondis läks täna, 1. septembril võõrsil vastamisi Fääri saarte eakaaslastega, kellele löödi neli vastuseta väravat.

Kuigi mängu alustasid märksa paremini Fääri saarte noored, kogusid sinisärgid end kiiresti ning mängu asuti juhtima 12. minutil, kui otse nurgalöögist oli täpne Lisandra Rannasto. Vaid viis minutit hiljem duubeldas Eesti eduseisu Natali Sigijane, kes pääses kastijoone lähistelt löögile Anette Salei kalkuleeritud söödu järel. Pärast kohtumise teist väravat läks mäng oluliselt lahtisemaks ning ohtlikke momente õnnestus luua ka Fääri saartel, ent Eesti kaitsjad olid oma ülesannete kõrgusel ning korra tulid appi ka väravaraamid. Vahetult enne poolajapausile siirdumist tõi Eesti tabloole kolmeväravalise eduseisu: Katrin Kirpu terava kauglöögi suutis Fääri saarte puurilukk esmalt küll tõrjuda, ent lahtiseks jäänud pallil oli jaol Kristina Teern, kes selle ka võrku saatis.

Teist poolaega alustasid eestlased sealt, kus avapoolaja järel lõpetati: 54. minutil jõudis pall Grete Krausi jalast Teernile ning ründaja söödust pääses edukalt löögile Kirpu, kes vormistas mängu lõppseisuks 4:0. Tasavägise kolmveerandtunni lõpus sahises korra ka eestlaste võrk, kui täpne oli Astrid Mittfoss, ent suluseisu tõttu läks tabamus tühistamisele.

Kohtumises Fääri saartega esindasid esimest korda neidude U19 koondist Grete Kraus ja Sandra Tarlap.

Eesti ja Fääri saared kohtuvad taas juba kahe päeva pärast, 3. septembril. Mängu avavile kõlab Eesti aja järgi kell 18.00 ning sellele on otsepidlis võimalik kaasa elada SIIN (vajalik tasuta kasutajakonto loomine).