20

04.2022

23:25

Noormeeste U16 koondis alistas Lõuna-Soome eakaaslased

Noormeeste U16 koondis kohtus täna võõrsil treeningmängus Lõuna-Soome eakaaslastega ning sai esimese poolaja väravatest kirja 2:1 võidu. Protokoll

Eesti asus kohtumist juhtima kuuendal minutil, kui vastaste karistusalas jõudis teise pallini Aleksandr Lohmatov ning tema löök lendas rikošetist väravasse. Eduseis suurenes juba 13. minutil, kui Patrik Kristali nurgalöök leidis üles Tony Varjundi, kes realiseeris olukorra kindlalt löögiga väravanurka. Vastased jõudsid sihile samuti avapoolajal, kui kaotust vähendati viimastel minutitel. Mängu teisel poolajal väravaid ei sündinud ning Eesti noortekoondis sai kirja võidu.

Peatreeneri Marko Pärnpuu sõnul oli mängupilt kahel poolajal üsna erinev, kuid kokkuvõttes positiivne. „Esimesel poolajal oli mitmeid asju, millega jäime rahule. Saime palju palliga mängida. Vahepeal läksime ehk isegi liiga julgeks ja selle tõttu kaotasime paaril korral palli olukorras, kus seda poleks tohtinud teha. Veidi oli ka õnne, et vastased ära ei karistanud neid eksimusi. Meid päästis paar korda halvimast väravavaht ja vastastel jäi ka penalti realiseerimata,” rääkis Pärnpuu avapoolajast. „Poiste jaoks oli see esimene rahvusvaheline mäng ja tegelikult said kõik hästi hakkama. Teine poolaeg oli võib olla veidi raskem, kui vastased domineerisid rohkem. Üleüldine tempo oli aeglasem ja pigem 0:0 lõhnaga,” sõnas peatreener.

Noormeeste U16 vanuseklassi aastaplaanidesse kuuluvad veel treeningmängud Lõuna-Soome ja Saksimaaga ning turniir Soomes, kus lisaks põhjanaabritele on vastaseks ka Põhja-Iirimaa. Täpsemad kuupäevad on selgumisel.

Eesti koondise algkoosseis Lõuna-Soome vastu: 1-Miron Vetkal, 3-Jevgeni Tšernjakov, 4-Hubert Liiv, 5-Airon Kollo, 6-Raian Soosalu, 7-Eiko Maasik, 8-Maxim Vikman, 9-Tony Varjund, 10-Patrik Kristal, 11-Aleksandr Lohmatov, 23-Kristjan Troon

Vahetuses: 12-Mark Zaharov, 13-Artur Ševerev, 14-Joosep Palts, 15-Fjodor Jekimov, 16-Dylan Sal-Al-Saller, 17-Artur Dyakiv, 18-Romet Nigula, 19-Mait Eenmaa, 20-Kaur Kippar, 21-Patrick Bahval, 24-Maximilian Skvortsov