16

08.2022

15:17

Noormeeste U16 koondis pööras kaotusseisu võiduks

Eesti noormeeste U16 koondis kohtus täna, 16. augustil mitteametlikus maavõistluses Lõuna-Soomega. Kuigi esmalt jäid sinisärgid kaotusseisu, suudeti mäng 3:1 enda kasuks pöörata.

Tallinnas TNTK jalgpalliväljakul peetud kohtumist alustasid märksa innukamalt külalised, kes näitasid ründetegevusel head teravust ning kahel korral tulid eestlastele appi ka väravaraamid. Lõuna-Soome noormehed jõudsid aga peagi sihini, sest 35. minutil pääses hea söödukombinatsiooni järel karistusala lähistelt resultatiivselt löögile keskkaitsja Antti Pastinen. Eesti toibus aga ehmatusest kiiresti ja sai indu juurde, sest vaid neli minutit hiljem mängis paremal äärel tegutsenud Matthias Limberg end vastasest mööda ning saatis mööda maad värava eest läbi terava palli, mille suunas võrku Aleksandr Lohmatov. Poolajapausile siirduti 1:1 viigiseisus.

Rohked vahetused Eesti mängurütmi teisel poolajal ei seganud, vaid tõid uut hingamist ning järjepanu võeti üles mitmeid lubavaid rünnakuid. Vastasele kujutati paaril korral ohtu standardolukordadest  kui teise kolmveerandtunni algul teenitud karistuslöögi saatis Dylan Sal-Al-Saller napilt üle raamide, siis 64. minutil toimetas ta kasti nurgalöögi, mille Kaur Kippar peaga kindlalt juhtväravaks vormistas. Sama duo oli edukas ka 82. minutil, kui Sal-Al-Saller tsenderdas ning Kippar lükkas palli võrku. Mängu peakohtuniku Martti Puki peagi kõlanud lõpuvile tähistas Eesti 3:1 võitu.

Noormeeste U16 koondis on tänavu olnud väga edukas: lisaks tänasele võidule alistati sama vastane ka aprillis, kui Helsingis toimunud kohtumine lõppes seisuga 2:1. U16 koondist ootavad 14. ja 16. septembril TNTK jalgpalliväljakul ees kohtumised Saksimaaga ning 6. ja 7. oktoobril* võetakse Soomes toimuval sõprusturniiril mõõtu Põhja-Iirimaa ja Soome eakaaslastega.