29

06.2022

16:49

Noormeeste U17 koondis alustas Balti turniiri viigiga Leedu vastu

Eesti noormeeste U17 koondis pidas täna esimese kohtumise Soomes toimuval Balti turniiril, kui valusal kombel anti üleminutite väravast käest edu ja mängiti Leeduga 3:3 viiki.

Vastased asusid mängu juhtima kaheksandal minutil, kui eestlaste ebaõnnestunud puute järel pääses karistusalas löögile Martynas Sturys, kelle sooritus lendas edukalt küljevõrku. Paar minutit hiljem ka Eesti vastaste väravavõrku, kuid tolles olukorras fikseeriti paraku suluseis. Leedulaste eduseis suurenes 31. minutil, kui nurgalöögist tulnud palli suunas peaga väravasse Dominykas Kviklys. Eesti ei lasknud ennast siiski kaotusseisust morjendada ning vastaste väravat ohustati aktiivselt. Mängu 35. minutil oli hea võimalus Ott Oskar Valdarul, kellel õnnestus pall väravavahist mööda tõsta, kuid leedulaste kaitsjad suutsid palli enne väravajoont klaarida. Sihile jõudis Eesti siiski 39. minutil, kui hea tsenderdus leidis vasakust äärest Gregor Rõivasseppa ning tema ja Maksim Kalimullini hea eeltöö realiseeris väravaks Mihhail Jumankin.

Teisel poolajal näitas Eesti juba paremat minekut, kui 55. minutil tõi Rõivassepp tabloole viigiseisu, kui suunas väravasse Kalimullini söödu. Juhtohjad haaras Eesti enda kätte 63. minutil, kui leedulaste karistusalas lahtiseks jäänud pallini jõudis esimesena Stevin Kerge, kes suurema vaevata selle võrku põrutas. Lõppsõna jäi siiski tänases mängus vastastele, kui üleminutitel tulnud tsenderduse puhul tegid Eesti mängijad valearvestuse ning Emilijus Jermolajevil oli vaid palli tühja väravasse lükkamise vaev.

Koondise peatreener Ats Sillaste kiitis mängujärgses intervjuus võistkonna hingestatust, kuid tunnistas, et saatuslikuks said mängu alguses tehtud eksimused. „Kindlasti on praegu mängu osas kahetised tunded. Tegime enda elu mängu algusega raskeks. Suures plaanis meie mängupilt toimis, kui survestasime leedukaid kõrgelt ja erilist ohtu nad meie mängule ei kujutanud. Esimese värava puhul oli tegemist individuaalsete möödalaskmistega ja teine värav sündis puudulikust markeerimisest nurgalöögi olukorras. Mänguliselt oli meil isegi rohkem väravavõimalusi kui vastastel ja õnneks suutsime enne poolajapausi ühe tagasi lüüa, rääkis peatreener avapoolajast. „Vaheajal sisendasime mängijatele, et kui ise usume, siis on kõik võimalik. Arvan, et kuni lõpuminutiteni tulime hästi toime. Viimase värava puhul võib öelda, et seal oli liigne agarus kui kolm mängijat, kaasa arvatud väravavaht, läksid korraga palli peale. Sealt tuli pall läbi ja vastastel ei olnud raske see tühja võrku lükata. Kokkuvõtlikult ei ole mängijate võitlustahtele etteheiteid, aga individuaalsed eksimused tulid sisse. Ütlesin ka pärast poistele, et järgmises mängus on oluline algusest peale keskendumist hoida,” sõnas Sillaste.

Täna peavad oma esimese mängu turniiril ka Läti ja Soome, kes kohtuvad kell 17.30. Eesti järgmiseks vastaseks on Läti eakaaslased, kellega minnakse vastamisi reedel, 1. juulil kell 17.30.

„Kulutasime täna Leedu vastu kõvasti energiat et mängu tagasi tulla. Läti on kindlasti grammi võrra tugevam kui leedulased ja lihtsamat mängu sealt loota ei ole. Teeme omad järeldused ja arvan, et kui hoiame mänguplaanist kinni, siis õnnestume Läti vastu paremini, vaatas Sillaste järgmise kohtumise poole.