29

03.2022

22:26

Noormeeste U21 koondis jäi Gruusiale alla

Noormeeste U21 koondis pidas täna Tbilisis maavõistlusmängu Gruusia eakaaslastega, kui võõrustajatele jäädi alla 1:4.

Võrreldes reedel toimunud MM-valikmänguga Aserbaidžaani vastu tegi Eesti algkoosseisus viis vahetust, kui Gruusia vastu tulid uute meestena sisse Kristen Lapa, Danil Kuraksin, Nikita Mihhailov, Kristoffer Grauberg Lepik ja Alex Matthias Tamm ning koha säilitasid kapten Mihkel Järviste, Artur Šarnin, Kristjan Pelt, Robi Saarma, Kristo Hussar ja Mairo Miil.

Kohtumine algas hoogselt mõlemapoolselt. Eesti väravasuul seisnud Lapa pidi esimest korda otsustavalt sekkuma kuuendal minutil, kui tormas õigeaegselt vastu läbisöödule ja suutis löögi blokeerida. Veidi enne pooltunni täitumist võttis grusiinide karistuslöök müürist ohtliku rikošeti, kuid lendas õnneks veidi üle lati. Avapoolaja jooksul oli ärevaid hetki nii ühe kui ka teise värava all, kuid skoori avasid võõrustajad 34. minutil, kui Giorgi Moiswrapeshvili karistuslöök leidis tee väravasse. Esimene kolmveerandtund lõppeski vastaste minimaalse paremusega.

Gruusia suurendas oma eduseisu 54. minutil. Teisel poolajal mängiti ründaja kõrge sööduga kaitseliini selja taha. Suluseisuhõngulises olukorras äärekohtuniku lipp ei tõusnud ja Moiswrapeshvili lahendas olukorra külma närviga, lükates palli Lapast mööda. Teise kolmveerandtunni jooksul oli Eesti enamjaolt võõrustajate tugeva surve all, kuid kaotusseis siiski ei suurenenud. Viimase paarikümne minuti jooksul muutus Eesti ise üha enam ohtlikumaks ja aktiivsem tegutsemine kandis vilja 75. minutil. Alex Matthias Tamm murdis trahvikasti lähistel mööda kahest grusiinist ning vastased peatasid ta veaga. Sellele järgnenud karistuslöögi toimetas kasti Nikita Komissarov ning peaga oli täpne just Tamm ise. Seejärel läks olukord eestlaste jaoks keerulisemaks, kuna mõned minutid enne kohtumise normaalaja lõppu jäi Eesti vähemusse, sest suupruukimise eest saadeti punase kaardiga väljakult ära Komissarov. Üleminutitel vajutas Gruusia mängule lõpliku pitseri, kui Artur Šarnin eksis karistusalas sööduga ja Beka Dartsmelia saatis tugeva löögiga palli lati alla. Kohtumise lõpusekunditel vormistas seisu Shota Shekiladze, kui kasutas taas ära kaitseeksimuse ja lükkas peaga palli üle Lapa. Pärast kohtumise lõpuvilet nägi kohtunikult punast kaarti ka Kristjan Pelt.

Euroopa meistrivõistluste valikturniir jätkub Eesti jaoks suvel, kui 3. juunil võõrustatakse Aserbaidžaani ja 8. juunil on kodus vastaseks Horvaatia.

Pildil Alex Matthias Tamm. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee