15

11.2021

20:49

Noormeeste U21 koondis jäi võõrsil Soomele alla

Eesti noormeeste U21 koondis pidas täna aasta viimase MM-valikmängu, kui võõrsil tuli tunnistada põhjanaabrite soomlaste minimaalset 1:0 paremust.

Kohtumise avapoolajal domineeris mängu kodumeeskond, kuid omad momendid avanesid ka Eesti noortekoondisel. Üheksandal minutil sai Otto-Robert Lipp hästi kiiruse üles ja läks ka löögile, aga see üritus lendas paraku üle värava. Soome esimene ohtlikum moment tekkis 26. minutil, kui Naatan Skyttä karistuslöök lendas põiklatti. Võõrustajad nõelasid siiski 31. minutil. Nurgalöögist tulnud pall läks Markkus Seppiku peanupust tagumisse posti, kus Eetu Mömmöl õnnestus see omakorda peaga lati alla saata.

Eesti pääses avapoolajal mitmel korral löögile, kuid pall ei tabanud kas väravaraame või olid Soome kaitsjad jaol. Parimad võimalused tulid lõpuminutitel, ent Lipu ja Georgi Tunjovi löögid õnnestus soomlastel blokeerida ning Rocco Robert Sheini üritus raamidesse ei jõudnud.

Soome alustas teist poolaega samuti domineerivalt ja surus Eesti oma väljakupoolele kaitsesse. Keerulisemaks muutus olukord 59. minutil, kui Alex Matthias Tamm teenis teise kollase hoiatuskaardi ja Eesti jäi vähemusse. Soome küll survestas arvulises ülekaalus olles selgelt, kuid üleliia ohtlikke võimalusi luua ei õnnestunud. Paar korda teeniti karistusala lähistelt karistuslööke, ent need lendasid Eesti õnneks väravaraamidest mööda. Lõpuminutitel tekkis eestlastel võimalus ka seis viigistada, kuid paraku ei leidnud Sheini löök väravaraame. Üleminutitel avaldati võõrustajatele ka tugevat survet, kuid konkreetseid väravavõimalusi ei tekkinud. Seega pidi Eesti põhjanaabritele napilt alla vanduma.

Eestil ei ole õnnestunud valiksarjas veel punkte teenida, kui peetud on seitse mängu. Järgmisel aastal ootavad ees lahingud Aserbaidžaani ja Horvaatiaga.