11

11.2021

21:04

Noormeeste U21 koondis pidi tunnistama Horvaatia paremust

Eesti U21 koondise jaoks jätkus täna EM-valiksari, kui võõrsil jäädi Horvaatiale alla 0:2.

Oodatult asusid kohtumist domineerima võõrustajad ning esimene pealelöök sündis viiendal minutil, kui Martin Baturina üritus tabas posti. Paar minutit hiljem saatis Jurica Pršir teele võimsa kauglöögi, mille Kristen Lapa tõrjus. Kodumeeskonna turmtuli Eesti väravale jätkus, kuid horvaatide üritused karistusala tagant sihile ei jõudnud. Eestil õnnestus 18. minutil ohtlik olukord tekitada, kui Horvaatia väravavaht oli sunnitud Georgi Tunjovi löögi üle otsajoone tõrjuma. Sellele järgnenud nurgalöögist õnnestus Alex Matthias Tammel ka peaga palli suunata, kuid see lendas üle väravaraamide. Horvaatia domineeris küll avapoolajal palliga mängu, kuid esialgu midagi üleliia ohtlikku tekitada ei õnnestunud. Mängu avavärav sündis 39. minutil, kui tsenderduse klaarimise järel saatis Pršir ühe puutega palli posti ning tagasipõrkunud pallil oli esimesena jaol Roko Šimic.

Teise poolaja alguses jätkus horvaatide surve, kui eestlaste väravalukku prooviti lahti muukida. Paaril korral pidi otsustavalt sekkuma Lapa, et halvimat ära hoida. Vaatamata pingutustele suurenes Horvaatia eduseis 62. minutil, kui Prširi kauglöök läks Lapa näppudest võrku. Kohtumise lõpu eel tekkis ka Eestil hea šanss, kui vahetusest sekkunud Otto-Robert Lipp pääses kontrarünnakul jooksu, kuid löök lendas üle värava. Rohkem tabamusi mängus ei sündinud ning Horvaatia sai kirja 2:0 võidu.

Järgmisena ootab U21 koondist ees võõrsil kohtumine Soomega, kui 15. novembril minnakse vastamisi Kotkas Arto Tolsa staadionil. Mängu avavile kõlab kell 18.30.