08

06.2022

22:10

Noormeeste U21 koondis valiksarja viimases mängus horvaatidele vastu ei saanud

Eesti noormeeste U21 koondis pidas täna oma viimase kohtumise Euroopa meistrivõistluste valiksarjas, kui Pärnu Rannastaadionil tuli tunnistada Horvaatia 4:0 paremust.

Külalised asusid kohtumist juhtima juba seitsmendal minutil, kui Gabriel Vidovicil õnnestus karistusalas ennast löögile mängida ja skoor avada. Eduseis suurenes vaid kuus minutit hiljem, sest standardolukorra järel pääses peaga löögile Mario Vuškovic, kes oma ürituse ka realiseeris. Kolmandat korda olid horvaadid täpsed avapoolaja lõpuminutitel, kui penaltipunkti lähistelt saatis löögi posti kõrvale Antonio Marin.

Kohtumise hilisem lõppskoor tuli tabloole 55. minutil, kui palli keerutas võrku Toni Fruk. Eestil avanes hea võimalus avaväravaks 67. minutil, kui karistuslöögi järel õnnestus Kaspar Lauril viiekasti juurest pall raamide vahele suunata. Selles olukorras näitas head reaktsiooni vastaste väravavaht, kes löögi siiski tõrjus.

Koondise kapten Mihkel Järviste tunnistas mängujärgselt Soccernet TV ülekandes, et meeskonnas oli küll tahtmist, kuid klassivahe pääses siiski maksvusele. „Väga raske mäng siia valiktsükli lõppu. Hea pingutus meie poolt, kõik andsid endast maksimumi, aga vastane näitas täna oma kvaliteeti,” sõnas poolkaitsja. Temaga nõustus ka ründaja Otto-Robert Lipp. „Horvaatia oli meist kindlasti taseme võrra kõrgem. Tegime väljakul, mis suutsime, aga nad lihtsalt olid meist üle. Täna ei saanud midagi teha.”

Eestil ei õnnestunud valiksarjas paraku kümne mänguga punktiarvet avada, kui kõigis kohtumistes tuli tunnistada vastaste paremust. Liidrikohta hoiab grupis praeguse seisuga Horvaatia, kelle jaoks oli tegemist samuti viimase mänguga. Neid ohustavad veel Soome ja Norra, kellel on veel kohtumisi varuks.