18

08.2019

17:46

Rannajalgpallikoondis alistas Leedu, kuid edasipääsust jäi napilt puudu

Eesti rannajalgpallikoondis pakkus täna Itaalia Catania rannaliival tõelise põnevuslahingu, kui Euroliiga B-divisjoni alagrupifaasi viimases voorus alistati Leedu 7:4. Turniiri kaks võitu kogunud ja ühe kaotuse lisaajal saanud Eesti jäi sellegipoolest napilt finaalvõistlusest eemale.

Eesti jäi avakolmandiku keskel uskumatul kombel kaotusseisu, kui Joosep Juha löök tabas vastasmängijat ja lendas sellest saadud põrkest otse meie väravavõrku. Kolm minutit hiljem suutis Juha viigistada, kui osavalt mängiti pall peaga värava ette ja tema löök lendas nii vastase kaitsja kui ka väravavahi jalgade vahelt sisse. Pärast leedukate teist tabamust oli avakolmandiku lõpus meie poolt kauglöögist täpne väravavaht Markus Lukk.

Teisel kolmandikul läks Eesti täna esimest korda ka mängu juhtima, kui juba esimestel sekunditel avaldati korduvalt vastase väravale survet ja lõpus tegi Ervin Stüf osava löögipette parema jalaga ning saatis vasaku jalaga palli kindlalt Leedu värava alumisse nurka. Pärast Leedu viigiväravat viis Eesti taas juhtima Markus Lukk, kes võib tänaste väravate eest tänada ka Sander Lepikut, kes väravavahi löökide korral vastaste puurilukku osavalt segas. Vastase külje sissevisetega täna hädas olnud Eesti pidi aga seejärel taas ühe palli oma väravast korjama ning seis oli taas viigis 4:4.

Mängu lõpus olid eestlased platsil selgelt paremad ning viimasele kolmandikule mindi tänu Erol Kigaste tabamusele vastu juba 5:4 eduseisus. Otsustaval kolmandikul püsis meie värav puutumatuna ning hoopis Eesti kostitas vastaseid kahe tabamusega, mis tõid tabloole lõppskooriks 7:4. Viimasel kolmandikul hoolitsesid Eesti väravate eest karistuslöögist täpne olnud Juha ning sarnaselt Juhale oma teise tabamuse kirja saanud Stüf.

Kuigi Eesti näitas turniiri jooksul head mängu, võitis kahte vastast ja kaotas alagrupi võitnud Ungarile 3:0 eduseisust lõpuks lisaajal kõigest 4:5, jäädakse septembris Portugalis toimuvast finaaletapist siiski kõrvale. Lisaks alagruppides esikoha saavutanud meeskondadele pääses neljast alagrupist edasi kolm paremat teise koha omanikku, kuid kahjuks osutus meie väravate vahe võrreldes konkurentidega vähemalt ühe võrra kehvemaks.

Olukorra teeb veelgi kentsakamaks fakt, et Catanias mängima pidanud Serbia otsustas loobuda ning tolles alagrupis teise koha saanud Rumeenia sai seega tabelisse kirja lisaks kolmele punktile mänguta ka kolmeväravalise võidu. Rumeenlaste väravate vahe oli kuue punkti kõrval +5 ja kolmandas alagrupis pallinud Kasahstanil +4 ning Eestil +3. Juba varem Portugalis Nazares toimunud etapil mängiti samuti üks alagrupp B-divisjonis ning sealgi õnnestus teise koha saavutanud Bulgaaria saavutada kuue punkti kõrvale väravate vaheks +4.