18

06.2021

23:13

Rannajalgpallikoondis jäi penaltiseerias alla Inglismaale

Eesti rannajalgpallikoondis jäi Portugal toimuval MM-valikturniiri eelringis penaltiseerias alla Inglismaale. Veel kahe kolmandiku järel juhtis Eesti mängu 2:0.

Kristian Marmor viis Eesti meeskonna avakolmandikul juhtima ning Marmori teine värav teisel kolmandikul viis eestlased otsustavale kolmandikule vastu kaheväravalises eduseisus.

Kolmandal kolmandikul lõid inglased kaks väravat ning mäng läks lisaajale, kus väravaid ei löödud. Penaltiseerias näitasid tugevamat närvi inglased.

Alagrupi teises mängus alistas Rumeenia täna 5:4 Rootsi meeskonna.

Avavoorus lisaajal Rumeeniat võitnud Eesti kohtub laupäeval viimases voorus Rootsiga. Mäng algab Eesti aja järgi kell 13.15.

Eesti mängib turniiril ainsana neljaliikmelises alagrupis, teistes gruppides on kolm meeskonda. Iga alagrupi parim pääseb edasi ning lisaks saavad järgmisse ringi kaks paremat teise koha omanikku. Parema teise koha omaniku selgitamisel ei arvestada neljaliikmelise alagrupi meeskonna kohtumist oma grupi viimasega.

Eelringi viis parimat meeskonda pääsevad edasi järgmisse ringi, mis algab samas asukohas 21. juunil. Sinna on kindlustanud koha Euroopa 11 tippmeeskonda. Finaalturniirile on koha taganud võõrustaja Venemaa.