19

06.2021

23:48

Rannajalgpallikoondis läbis edukalt valikturniiri eelringi

Eesti rannajalgpallikoondis lõpetas Portugalis toimuva MM-valikturniiri eelringi edukalt, kui viimases voorus alistati 3:2 Rootsi ja jõuti järgmisse ringi.

Eesti võitis täna Rootsi vastu avakolmandiku Sander Lepiku väravast 1:0. Kuigi rootlased suutsid teisel kolmandikul viigistada, siis otsustavale kolmandikule läks Eesti siiski vastu eduseisus, sest täpne oli Kristian Marmor.

Janek Remmelgas kahekordistas kolmandal kolmandikul Eesti eduseisu ja kuigi Rootsi lõi kohe ühe värava tagasi, siis rohkemaks täna vastased võimelised polnud.

Eesti võitis alagrupis avamängu Rumeenia vastu lisaajal, kuid eile jäädi dramaatilises kohtumises penaltiseerias alla Inglismaale. Veel kaheksa sekundit enne normaalajal lõppu juhtis Eesti mängu 2:1.

Eesti kogus viis punkti ja sai Rumeenia järel alagrupis teise koha, kuid pääses MM-valikturniirile, mis algab samuti Nazares esmaspäeval, 21. juunil. Seal ootavad ees Euroopa 12 paremast meeskonnas lausa 11. Ainsaks erandiks on finaalturniiri võõrustav Venemaa. Lisaks Eestile ja Rumeeniale pääsesid eelringist edasi Taani, Norra ja Kasahstan.

Äsja lõppenud loosimisel sai Eesti teada oma vastased, kui ühes grupis mängitakse Šveitsi, Prantsusmaa ja Aserbaidžaaniga.