22

05.2022

15:25

Rannajalgpallikoondis pani turniirile võiduka punkti

Eesti rannajalgpallikoondis mängis täna, 22. mail viimase kohtumise Pärnus toimunud sõprusturniiril, kui Läti alistati 3:2.

Kohtumine algas edukamalt lätlaste jaoks, kes asusid 6. minutil Renars Pastarsi tabamusest juhtima, ent teisel kolmandikul leidsid väravasoone ka eestlased ning Kristian Marmori tabamus tõi tabloole 1:1 viigiseisu. Taas kujunes kõige väravaterohkemaks mängu viimane kolmandik: Marmor viis oma teise tabamusega Eesti juhtima ning kuigi Lätil õnnestus mõned minutid hiljem viigistada, otsustas mängu 3:2 lõppseisu Joosep Juha 33. minuti värav.

Koondise peatreeneri Aleksei Galkini sõnul oli ka täna probleeme koosseisuga, ent mänguga saab kokkuvõttes rahule jääda. "Oli väga raske mäng, kuid arvestades sellega, et meie koosseisus ei olnud kahe neliku jagu mehi, saime hästi hakkama. Oli näha, et väsimus oli veidi jalgades, aga võtsime end kokku ja näitasime iseloomu," rääkis peatreener.

Eesti arvele jäid Pärnus toimunud sõprusturniiril võidud Tšehhi ja Läti üle ning kaotus Taani vastu. "Ettevalmistuseks oli see väga hea turniir  saime näha, milles juurde panna. Nägin väga palju positiivset, aga tuleb veel kõvasti tööd teha, et mängupilt enne tähtsaid kohtumisi veelgi paremaks saada," lisas Galkin.

Pärnus toimunud kolmepäevase sõprusturniiriga valmistus rannajalgpallikoondis suvel algavaks ajaloo esimeseks hooajaks Euroopa kõrgeimas A-divisjonis. Koondis teenis ajaloolise koha Euroopa 12 parema koondise seas möödunud aasta septembris, kui B-divisjoni finaalis alistati Türgi 4:3. Euroliiga A-divisjoni põhiturniir peetakse tänavu 30. juunist kuni 3. juulini Portugalis Nazares, Eesti alagrupp selgub sel kuul toimuval loosimisel.