28

05.2023

17:19

Rannajalgpallikoondisel tuli lisaajal tunnistada lätlaste paremust

Täna, 28. mail pidas Eesti rannajalgpallikoondis oma viimase Kevadturniiri kohtumise Läti koondise vastu, kus lisaaja järel saadi kirja 2:3 kaotus.

Läti koondis asus kohtumist 9. minutil juhtima, kui täpse jalaga oli Edgars Bricis. Avakolmandiku lõpuminutil sahistas vastase väravavõrku Rasmus Munskind ning vaheajale mindi 1:1 viigiseisus.

20. minutil jättis Romans Rozkovskis eestlased taas tagaajaja rolli. Kaheksa minuti pärast suutsid Läti värava all toimetanud eestlased Rauno Nõmmiko tabamusest seisu viigistada. Nii oli normaalaja lõpuks tablool 2:2.

Lisaaja esimesel minutil õnnestus Lätil värav lüüa, millele eestlastel enam vastata ei õnnestunud. Kokkuvõttes sai Eesti kirja 2:3 kaotuse.

Rannajalgpallikoondise peatreener Aleksei Galkin ütles pärast mängu, et võistkond oli tubli ning võimalusi tekkis, kuid väravate realiseerimisega jäädi hätta. „Üritasime võistkonnaga mängida nii hästi kui oskasime ja tekitasime väga palju selliseid 100% võimalusi, aga probleem oli viimases faasis värav ära lüüa,” ütles peatreener.

Peatreeneri sõnul oli Kevadturniir heaks alguseks hooajale ning näitas meeskonna vormi enne juulikuus toimuvat FIFA maailmameistrivõistluste valikturniiri. „Esimesed vastased näitasid ära meie plussid ja miinused. Mehed andsid endast maksimumi ja näitasid kvaliteeti, lihtsalt väravaid ei tulnud. Tuleb edasi töötada, et järgmisteks kohtumisteks valmis olla,” ütles Galkin.

Rannajalgpalluritel algab 3. juunil Läänemere ja Skandinaavia Liiga, koondist ootab juuli alguses ees FIFA maailmameistrivõistluste valikturniir Bakuus.