08

09.2022

13:36

Rannakoondisel tuli tunnistada Šveitsi paremust

Eesti rannajalgpallikoondis mängis täna, 8. septembril esimese kohtumise Itaalias toimuvas Euroliiga Superfinaalis, kui Šveitsi vastu saadi kirja 3:5 kaotus.

Mängu esimene kolmandik kujunes väga tasavägiseks ning mõlemad meeskonnad otsisid võimalust vastase värava ohustamiseks. Esimesena õnnestus see šveitslastel, kui jala sai valgeks Kevin W. Tchatat ning mõned minutid hiljem lisas teise meeskonna kapten Noel Ott. Kuigi avakolmandikul jõudsid Eesti poolelt ohtlikult löögile ka Rasmus Munskind ja Sander Lepik, tabasid nende löögid väravaraame ning vaheajapausile mindi Šveitsi kaheväravalises edus.

Teist kolmandikku alustasid seevastu edukamalt eestlased, sest meeskonna kapteni Kristian Marmori nurgalöögi järel vähendas Eesti kaotusseisu Lepik. Eestlaste tabamusele vastasid aga šveitslased taas kahe väravaga: esmalt oli täpne Dejan Stankovic ning seejärel lisas oma teise Ott.

Kolmeväravalises kaotusseisus Eesti lisas viimasel kolmandikul hoogu juurde ning poolteise minuti jooksul saadeti pall vastase võrku kahel korral. Esmalt kasutas Ervin Stüf edukalt ära olukorra, kus vastase puurilukk oli liiga uljalt rünnakuga kaasa liikunud ning saatis palli kõrge kaarega võrku. Veidi hiljem sahistas võrku ka Priit Mäeorg, mis tegi mänguseisuks 3:4. Eestlased üritasid küll oma paremust maksma panna ja viigiväravani jõuda, ent oma teise tabamuseni jõudis hoopis Stankovic, kes vormistas ka mängu lõppseisu.

Eesti rannajalgpallikoondis mängib oma järgmise kohtumise reedel, 9. septembril, kui vastamisi minnakse Prantsusmaaga. Kuivõrd mõlemal meeskonnal on seni punktiarve avamata, selgub homse kohtumisega, kumb asub mängima 5.-8. koha nimel ning kumb jätkab võistlemist 9.-10. koha lahingus. Avavile kõlab Eesti aja järgi kell 12 ning selle saab kaasa elada Recast rakenduse vahendusel (vajalik tasuta kasutajakonto loomine).