18

12.2021

15:51

Saalijalgpallikoondis kaotas suureskoorilises mängus Leedule

Eesti meeste saalijalgpallikoondis pidi täna teise kohtumise Balti turniiril, kui Leedu vastu tuli tunnistada 3:8 kaotust.

Avapoolajal nähti rohkelt tabamusi, kui kokku sündis seitse väravat. Leedu asus kohtumist juhtima, kui mängitud oli ligikaudu kaks minutit ja resultatiivne oli Edgaras Baranauskas. Eesti viigistas seisu kaheksandal minutil, kui Ervin Stüf pani palli audist mängu Artur Bõstrovi jalale, kes tugeva löögi lati alla saatis.

Leedu vastas Eesti avaväravale omakorda kiirelt. Lukas Sendžikas triblas mööda vasakut äärt ja andis terava söödu värava alla, kus Albert Voskunovic selle võrku suunas. Kolm minutit hiljem suurendas Leedu taas oma eduseisu, kui kasutati ära Eesti söödueksimus ja skoori tegi taas Voskunovic.

Eesti teine värav sündis 13. minutil, kui hea kombinatsiooni järel oli resultatiivne avaväravale söödu andnud Stüf. Hoogses mängus sai Leedu tabloole oma neljanda värava juba järgmisel minutil, kui Jurij Jeremejev lõi karistuslöögi võrku. Penaltist sai oma teise tabamuse kirja Baranauskas, viies Leedu vaheajale minnes 5:2 ette.

Teisel poolajal surus Eesti esialgu vastastele oma mängu rohkem peale, kuid esimesena nõelasid siiski leedulased, kui kübaratriki vormistas Baranauskas. Kohtumise 27. minutil sai jala valgeks Sendžikas, lüües Leedu seitsmenda värava ja 33. minutil oli täpne Artür Juchno. Kohtumise lõpuminutitel teenis Leedu kapten Justinas Zagurskas punase kaardi ja Eesti suutis arvulises enamuses ka ühe värava lüüa, kui täpne oli Jevgeni Skamnitski ning mäng lõppes seisuga 8:3.

Eesti jaoks lõppes Balti turniir kahe kaotusega, turniiri viimane kohtumine peetakse homme, kui Läti ja Leedu selgitavad kell 14.00 algavas kohtumises turniiri üldvõitja.