29

01.2017

16:06

Saalijalgpallikoondis lõpetas EM-valikturniiri napi kaotusega Saksamaale

Eesti saalijalgpallikoondis lõpetas Läti Jelgavas EM-valikturniiri napi 4:5 kaotusega Saksamaale. Eesti jäi kohtumises kiirelt 0:3 kaotusseisu, suutis end võidelda 3:3 viigiseisuni, kuid lõpuks tunnistati siiski sakslaste paremust.

Sakslased avasid skoori teisel minutil, kuid standardolukorra järel põrkus pall Stefan Winkelile, kes leidis ruumi löögiks, mis osutus täpseks. Seejärel omas Eesti mitut võimalust – esmalt suutis väravavaht Yalcin Ceylani tõrjuda Vladislav Tšurilkini löögi ning järgnenud nurgalöögist tekkinud olukorras lõi Tšurilkin mänguvahendi üle värava.

Kuid seejärel nõelas taas Saksamaa. Timo Di Giorgio viis täpse sööduga palli ettepoole ning Adam Fiedler suutis tekkinud võimalust edukalt kasutada.

Kuigi vahepeal omasid võimalusi ka Sergei Kostin ja Martin Taska, siis vastaste väravavaht suutis oma puuri jätkuvalt puhtana hoida. Hoopis sakslastel õnnestus uuesti skoori teha, kui Di Giorgio poolt sooritatud standardolukorrast pääses täpselt löögile Eduard Nickel.

Seejärel omasid mõlemad meeskonnad mitmeid võimalusi, kuid avapoolaja teine pool kuulus Eestile. 13. minutil leidis Robert Veskimäe suurepärase pika sööduga üles Vladislav Tšurilkini, kes tekkinud 1-1 olukorra täpse löögiga väravaks vormistas. Kolm minutit hiljem suutis Tšurilkin lüüa oma teise värava sarnasest olukorrast, kui hea sööduga sai resultatiivsuspunkti kirja Martin Taska.

Poolajavileks oli seis juba 3:3 viigis. Tšurilkini löök tõrjuti, kuid Kristjan Paapsi sööt leidis seejärel üles Martin Taska, kes palli parema jalaga väravasse virutas.

Teise poolaja alguses oli üritavamaks pooleks pigem Eesti, kuid meie eksimus kingis värava vastastele. Tšurilkin proovis peaga lükata palli tagasi väravavahile Nikolai Pulkkinenile, kuid tema plaani nägi läbi Timo Heinze, kes jõudis pallini enne meie puurilukku ja tõstis selle täpselt üle väravavahi võrku.

31. minutil läks Saksamaa matši juhtima 5:3, kui standardolukorrast viis Durim Elezei palli ettepoole, sai söödu tagasi Christopher Wittigilt ning lõi palli väravasse.

Eesti ei andnud alla ning tuli mängu tagasi, kui 33. minutil realiseeriti kaunis kombinatsioonirünnak. Sergei Kostini söödust lõi ilusa värava Maksim Aleksejev, kes suunas palli kindlalt värava tagumisse nurka.

Loetud hetked hiljem tabas veel Aleksejev posti, seejärel tõrjuti Tšurilkini löök ning heale kombinatsioonile järgnenud Aleksei Panini löögi suutis taas Ceylani tõrjuda.

Eesti mängis küll viimasel neljal minutil enamuse ajast lendava väravavahiga, kuid viiendat korda vastase väravavahti enam üle mängida ei õnnestunud.

See tähendas, et Eesti eelringis punktiarvet avada ei suutnud ning lõpetas grupi neljanda kohaga. Saksamaa teenis kolme mänguga neli punkti. Kahest mängust on neli punkti kirjas ka Lätil, kes kohtub täna otsustavas matšis kuus punkti kogunud Armeeniaga. Eelringist pääseb edasi vaid alagrupi võitja.