30

01.2019

21:23

Saalijalgpallikoondis tunnistas Hollandi paremust

Eesti saalijalgpallikoondis alustas Bulgaarias toimuvat valikturniiri mänguga Hollandi vastu, kellele jäädi lõpuks alla tulemusega 1:4.

Eesti läks kohtumist juhtima, kui kuuendal minutil viis oma koondisekarjääri esimese väravaga meeskonna juhtima Edwin Stüf. Söödupunkti sai kirja väravavaht Madis Rajando. Kõigest minut hiljem olid tablool viiginumbrid, kui Hollandi poolt vastas Mats Velseboer. 1:1 tulemusega avapoolaeg ka lõppes.

Holland asus mängu juhtima tänu Mouhcine Zerouali väravale 25. minutil. Kuigi Eesti proovis mängu tagasi tulla, tõusis mängu kangelaseks siiski Velseboer, kelle väravad 35. ja 37. minutil tegid lõppskooriks 4:1.

Varna Kultuuri- ja spordipalees peetaval valikturniiril on homme Eesti vastaseks Bulgaaria, kui avavile kõlab Eesti aja järgi kell 16.45. Valikturniir lõpeb meie jaoks laupäeval, 2. veebruaril kell 16.45 matšiga Montenegro vastu.

Meie alagrupist pääseb edasi kaks paremat. Järgmine ring peetakse tänavu 22.-27. oktoobrini. Meie grupi võitja mängib sügisel Rumeenias, kus lisaks võõrustajatele ootaks ees kohtumised Kasahstani ning C-valikgrupi (Makedoonia, Albaania, Kreeka, San Marino) teise koha omanikuga. Meie valikgrupi teise koha omanik kohtuks sügisel Aserbaidžaani (võõrustaja), Slovakkia ja H-valikgrupi (Soome, Moldova, Wales ja Põhja-Iirimaa) võitjaga.