10

12.2016

15:59

Saalijalgpallikoondis viigistas Balti turniiril Leeduga 1:1

Eesti saalijalgpallikoondis tegi Lätis toimuva Balti turniiri teisel mängupäeval 1:1 viigi Leeduga. Eesti kogus turniiril ühe punkti, lõplik tabelikoht selgub homme Läti – Leedu matši järel.

Leedu asus kohtumist juhtima juba mängu 44. sekundil. Eesti jalgpallipublikule tuttav Arsenij Buinickij jättis palli osavalt meeskonnakaaslasele Pavel Smolkovile, kelle terav minek värava suunas jäi Eestil märkamata. Täpse löögiga mängis Smolkov üle meie väravat kaitsnud Madis Rajando.

Poolajapausile mindi 1:1 viigiseisus. Kohtumise 17. minutil pani Sergei Kostin paremalt äärelt palli kiirelt mängu, Jevgeni Merkurjev suunas selle tugevalt värava suunas ning jala sai vahele Igor Ivanov (pildil).

Teise poolaja alguses lõi Leedu posti, kuid Eesti vastasele initsiatiivi ei andnud. Vaid kaks minutit sooritas hea löögi Eerik Reinsoo, kuid Eesti teenis olukorrast vaid nurgalöögi.

Üsna jõuline mäng elavnes teise poolaja keskel, kui mõlemal koondisel oli lühikese vahega head võimalused juhtima minna. Leedu eksimuse järel sai Eesti palli, kuid head rünnakut ei õnnestunud väravaks vormistada. Leedu nõelas kohe vastu kontrarünnakuga, kuid meie õnneks läks pall väravast mööda.

18. minutil mängiti kahel korral hästi löögile Vladislav Tšurilkin, kuid väravalukku ei suudetud teisel poolajal lahti murda. Kõigest minut hiljem sai Eesti palli teravalt värava alla, kuid Aleksei Paninil jäid mõnekümned sentimeetrid puudu, et mänguvahend võrku suunata. Lõpuhetkedel näitas oma võimeid Madis Rajando, kes tõrjus suurepäraselt 20 sekundit enne lõppu vastase löögi alumisest nurgast.

Eesti lõpetas turniiri ühe punkti ja väravate vahega 1:2. Lätil on hetkel kirjas kolm punkti, Leedul üks. Kui Läti peaks homme Leedut võitma kolme väravaga, saab Eesti turniiril teise koha. Leedu võidu, viigi või resultatiivse kaheväravalise kaotuse korral jääks Eesti kolmandaks. Läti - Leedu kohtumine algab Jelgavas pühapäeval kell 14.

Kuigi Lätist saadetud esialgse info andmetel pidi tänast kohtumist üle kandma www.sportacentrs.com, siis otsepilti näitas mängust leedukate reporteriai.lt.