15

11.2020

19:59

Sappinen lõi iluvärava, kuid koondis kaotas Skopjes 1:2

Eesti meeste koondis jäi Skopjes toimunud UEFA Rahvuste liiga kohtumises Põhja-Makedooniale alla tulemusega 1:2

Võõrustajad asusid mängu juhtima 29. minutil. Standardolukorra järel pääses mõnekümnelt meetrilt löögile Stefan Spirovski, kelle löök ebaõnnestus, kuid kaptenipaela kandnud Ivan Trickovski oli õigel ajal õiges kohas ning lõi palli väravasse.

Eestil õnnestus viigistada 52. minutil, kui iluvärava lõi Rauno Sappinen. Eesti pressing kandis vilja, vastaselt õnnestus pall saada ja Sappinen leidis sööduga Mihkel Ainsalu. Poolkaitsja söötis palli tagasi Sappinenile, kes lõi meisterliku löögi värava tagumisse ristnurka, kus pall raami põrkest omakorda teisele poole küljevõrku veel maandus!

Põhja-Makedoonia lõi võiduväravaks osutunud tabamuse 68. minutil. Oskusliku välisküljega antud tsenderdusega viis palli trahvikasti klubijalgpalli Napolis mängiv Eljif Elmas ning sealt suunas mänguvahendi peaga püüdmatult postide vahele Vlatko Stojanovski.

Tulemus tähendab, et Eesti lõpetab Rahvuste liiga C-alagrupi neljanda kohaga. Hetkel on käimas meie alagrupi teine kohtumine Gruusia – Armeenia. Eesti jaoks lõpeb Rahvuste liiga kolmapäeval Tbilisis, kus kohtutakse Gruusiaga. Eesti aja järgi kell 19.00 algavast mängust teeb otseülekande ETV2.

Väravaid saab vaadata ERRi spordiportaalist. ERRi portaalis leiab ka 18-aastase väravavahi Karl Jakob Heina tänased tipphetked