02

10.2010

16:23

U-16 koondis pidas kaks tasavägist mängu Iirimaaga

Eesti U-16 jalgpallikoondis pidi kahes sel nädalal peetud sõprusmängus Iirimaa eakaaslastega tunnistama vastaste paremust, ehkki mõlemat kohtumist asuti juhtima.

Esimeses mängus 29. septembril haaras Eesti 1:0 edu 11. minutil, kui Kaspar Pauri läbisöödu realiseeris Bogdan Vaštšuk. Hästi alustanud Eestil oli 25. minutil võimalus edu kahekordistada, kuid Marten Saarlasi löök lendas mööda. Seejärel iirlased kosusid ning mäng võrdsustus.

Teist poolaega alustasid teravamalt iirlased ja Gary O'Neill kasutas 51. ja 53. minutil ära poolaja esimesed kaks võimalust, mis võõrustajad ette viis. 57. minutil tegi Kevin Kauber seisuks 2:2, kuid viimane sõna jäi Dan O'Reilly, kes saatis palli nurgalöögist peaga sisse 69. minutil.

U-16 koondise juhendaja Lars Hoppi sõnul oli tegu heatasemelise ja kõrge tempoga mänguga, kus iirlased realiseerisid oma šansid paremini.

“Mõlemad koondised olid väga head, tempo oli kiire ja mäng agressiivne,” resümeeris Hopp. “Eesti koondis tegutses väga kirglikult ja pärast lõpuvilet saatis kohalik publik meid aplausiga väljakult ära.”

Teiseks mänguks 1. oktoobril tegi Eesti mõned taktikalised muudatused ja domineeris avapoolaega täielikult. Pärast Pauri 11. minuti tabamust oli Kauberil, Saarlasil ja Vaštšukil võimalus seisuks teha 3:0 või 4:0, kuid pall ei leidnud siiski teed väravasse.

Teise poolaja alguses hakkas Eesti jahtima teist väravat ning 54. minutil tõmmati Kauber karistusalas maha. Ründaja ise asus lööki sooritama, kuid Iirimaa väravavaht suutis selle tõrjuda. Minut hiljem lõi Iirimaa 1:1 ning pärast Saarlasi teist kollast kaarti kandus jõudude vahekord võõrustajate kasuks, kes olid täpsed veel 62. ja 82. minutil.

“Meeskond tegi oma seni parimad kaks mängu rahvusvahelisel tasandil ja olen väga pettunud, et poisid ei saanud raske töö eest väärilist tasu,” sõnas Hopp. “Olen aga kindel, et kui nad jätkavad sama tõsise suhtumisega, ei jää ka võidud tulemata. Mõlemas mängus olime esimese 60 minuti jooksul paremad nii tehniliselt kui taktikaliselt, kuid suutmatus mängu “tappa” maksis kätte. Iirimaa seevastu näis olevat sellise tempoga mängudes kogenum.”

Eesti U-16 koondis on esimene tase, kus meie noormängijad saavad rahvusvahelist kogemust koondiste tasemel ning on ettevalmistusetapiks U-17 koondise jaoks.

Rahvusvaheline sõpruskohtumine Home Farm Football Club, Dublin
29. september kell 19:30 IIRIMAA U-16 – EESTI U-16 3:2 (0:1)

Väravad
: 51., 53. Gary O'Neill, 69. Dan O'Reilly – 11. Bogdan Vaštšuk, 57. Kevin Kauber
Hoiatused:

Iirimaa U-16: Grimes, Long, D. O'Reilly, McConnell, McGrath, McGlade, Murphy (77. Coyne), Caldwell (55. Leddy), Wixted (60. Lyons, 72. Hayes), O'Neill, Walsh.

Eesti U-16: 1-Martin Rimmel, 2-Vladimir Avilov, 3-Dmitri Bereitorov (41. 13-Kevin Aloe), 4-Rauf-Roman Mikailov, 5-Hindrek Ojamaa, 6-German Šlein, 7-Bogdan Vastsuk, 8-Marten Saarlas (75. 18-Mirza Gassimov), 9-Kaspar Paur (58. 16-Martin Jõgi), 10-Lauri Välja (70. 17-Erik Listmann), 11-Kevin Kauber.
Varus: 12-Henri Randväli, 13-Kevin Aloe, 14-Marko Kabel, 15-Fredrik Aardemäe, 16-Martin Jõgi,  17-Erik Listmann, 18-Mirza Gassimov.

Rahvusvaheline sõpruskohtumine Oscar Traynor Complex, Dublin
1. oktoober kell 14:00 IIRIMAA U-16 – EESTI U-16 3:1 (0:1)

Väravad: 55. Adam Wixted, 62. Kevin Caldwell, 80.+2. Darragh Walshe – 6. Kaspar Paur
Hoiatused: Marten Saarlas (2)
Eemaldamine: Marten Saarlas
52. minutil ei realiseerinud Kevin Kauber penaltit, väravavaht tõrjus

Iirimaa U-16: Forde, Long, R. O'Reilly, McFadden, Coyne (60. Caldwell), McGlade, Leddy (18. Murphy), Hayes, Wixted, O'Neill, Lyons (53. Walsh).

Eesti U-16: 1-Martin Rimmel (41. 12-Henri Randväli), 2-Vladimir Avilov (71. 14-Marko Kabel), 3-Bereitorov (71. 13-Kevin Aloe), 4-Fredrik Aardemäe, 5-Hindrek Ojamaa, 6-German Šlein (65. 17-Erik Listmann), 7-Bogdan Vaštšuk (69. 18-Mirza Gassimov), 8-Marten Saarlas, 9-Kaspar Paur (50. 16-Martin Jõgi), 10-Lauri Välja, 11-Kevin Kauber.
Varus: 12-Henri Randväli, 13-Kevin Aloe, 14-Marko Kabel, 15-Fredrik Aardemäe, 16-Martin Jõgi,  17-Rauf-Roman Mikailov, 18-Mirza Gassimov.