20

01.2009

12:00

U-17 koondis alistas põnevas mängus Läti 3:2

Eesti U-17 noormeeste jalgpallikoondis alustas aastat Riias, kus alistati põnevas maavõistlusmängus Läti 3:2. Seejuures jäi Eesti mängu alguses 0:2 kaotusseisu.

Täna Riias olümpiakeskuses peetud matði asus Läti koondis kiirelt penaltist juhtima, 24. minutil lisati ka teine tabamus.

„Mõlemad väravad tulid meie mängijate individuaalsetest vigadest,“ märkis U-17 koondis peatreener Frank Bernhardt. „Selles seisus oli muidugi veidi nukker, kuid ma teadsin, et võistkond on võimeline tagasi tulema. Minu Eestis töötamise aja jooksul on tegemist esimese vanuseklassiga, kus on – kui paar-kolm liidrit välja arvata – 20-25 peaaegu võrdset mängijat, kelle hulgast saan koosseisu valida. Konkurents on tihe ja tase ühtlane.“

Eesti koondise aitasid poolajapausiks viigisadamasse FC Flora mängija Karl-Eerik Luigendi ja FC Levadia palluri Andreas Raudsepa tabamused. Raudsepa värav sündis seejuures vahetult enne poolajavilet. Võiduvärava lõi FC Velldorise mängija, mullu U-17 Eliitliigas 15 tabamust kirja saanud Dmitri Knjazev paarkümmend minutit enne lõppu.

Eesti kuni 17-aastaste noormeeste koondis jätkab aastat ülehomme, 22. jaanuaril kell 12 sealses olümpiakeskuses, kui peetakse teine maavõistlus Läti eakaaslastega.

Rahvusvaheline sõprusmäng Riias 20. jaanuaril:

kell 12:00 Riia olümpiakeskuse jalgpallihallis
LÄTI U-17 - EESTI U-17 2:3 (2:2)

Väravad: 6. pen. Ivans Visockis, 24. Jurijs Arhipovs – Karl-Eerik Luigend, Andreas Raudsepp, Dmitri Knjazev

Läti U-17 algkoosseis: Raivo Varazinskis, Arturs Reinis, Vitalijs Barinovs, Sergejs Rebizovs, Filips Petrenko, Vladimirs Mukins, Edgars Verdinð, Ivans Visockis, Jurijs Arhipovs, Roberts Savalnieks, Aleksejs Gilnics.
Varus: Andris Zabusovs, Artis Ostrovskis, Juris Kucma, Romans Mickevics, Edgars Vardanjans, Deniss Korotkevics, Aigars Catlakðs, Kristians Bozis.

Eesti U-17 algkoosseis: Sander Jenk, Valjo Kütt, Taavi Viikna, Sander Mikk, Kevin Ingermann, Krister-Kaspar Rannamaa, Karl-Eerik Luigend, Andreas Raudsepp, Martin Ustaal, Kevin Rääbis, Trevor Elhi.
Varus: Vadim Gurnik, Artur Pikk, Pavel Jablokov, Dmitri Knjazev, Richard Leht, Oskar Kaldvee, Karl Ivar Maar.

Peatreener: Frank Bernhardt
Abitreener: Aivar Lillevere
Väravavahtide treener: Ain Tammus
Füsioterapeut: Kadri Kunst