20

05.2010

14:41

U-21 koondis kaotas valikmängus Armeeniale 2:3

Võitluslikku kohtumise järel Armeeniale 2:3 alistunud Eesti U-21 koondis langes Euroopa meistrivõistluste 2. alagrupis neljandale kohale.

Külalismeeskond asus kohtumist juhtima 18. minutil, kui rikošetist jõudis pall Eesti värava ees seisnud Gevorg Ghazaryanile, kes selle väravavõrku toimetas. Kaotusseisu jäädes eestlased aktiviseerusid ning see tõi tulu. 32. minutil tõstis Kaimar Saag palli üle väravavaht Edvard Hovhannisyani.

Teisel poolajal maksid Eestile kätte eksimused söötudega, millele aitas kaasa konarlik väljak. Davit Manoyani ja Ghazaryani kollid vastavalt 55. ja 68. minutil tegid seisuks 1:3.

Viimaseks 15 minutiks leidis Eesti veel võimsa hoo, mille Ken Kallaste vormistas pommlöögiga väravaks 81. minutil. Viigini enam paraku ei jõutud. Peatreener Frank Bernhardt oli kohtumise järel löödud.

“Meil oli võimalus jätkata võitlust teise koha nimel, aga praegu kukkusime neljandaks ja võime lõpuks jääda heitlema vaid viimase koha peale,” lausus Bernhardt. “Võinuksime juba esimesest minutist mängida nii nagu viimased 15, kuid mõned mängijad olid täna laisad. Ka see väljak ei olnud abiks.”

Rahul ei olnud ka Eesti avavärava autor Kaimar Saag: “Armeenia hoidis esimesel poolajal hästi palli. Meie pidime ainult järele jooksma. Alles teisel poolajal leidsime jõu – ma ei tea kust.”

Mullu novembris Armeeniaga võõrsil 1:1 viiki mänginud Eesti järgmine vastane on pühapäeval, 23. mail Türgi, kellelt saadi võõrsil 0:0 viik.

Valikturniiri 2. alagrupis on Šveitsil nüüd 16 (7 mängust), Türgil 10 (6), Armeenial 10 (8), Eestil 9 (8), Gruusial 8 (6) ja Iirimaal 4 (7) punkti. Augustis on viimane mäng võõrsil Iirimaaga.