05

09.2009

13:37

U-21 koondis võitis Gruusia ja jätkab EM-valikturniiril täiseduga (VIDEOD)

Eesti U-21 jalgpallikoondis alistas Euroopa meistrivõistluste valikmängus A. Le Coq Arenal 2:0 Gruusia eakaaslased.

Kohtumise alguses vastased surve alla pannud Eesti andis avapoolaja teises pooles initsiatiivi külalistele kuni 43. minutil vasturünnakul mängisid vastaste karistusalajoonel efektselt kokku Kaimar Saag ning Sergei Mošnikov. Viimane pääses väravavahiga silmitsi ning ei eksinud.

“Esimesed 20-25 minutit domineerisime meie, kuid siis vajusime natukene liiga alla,” analüüsis peatreener Frank Bernhardt.

Teisel kolmveerandtunnil jahtis Gruusia väravat, ent omad võimalused ei puudunud ka Eestil. 64. minutil mängis Taani klubis Silkeborg profileiba teeniv Saag efektselt löögile taas Mošnikovi, ent FC Flora poolkaitsja ei suutnud realiseerida.

Seis 1:0 püsis 90. minutini, kui vahetusest sekkund Henri Anier sai oma väljakupoolelt palli, mängis üle neli vastast ning lõi lõpetas kauni soolorünnaku väravaga.

“Ilmselt oli see mu elu ilusaim värav,” õhkas U.C. Sampdoria noortemeeskonda kuuluv Anier. “Kõik täitsid oma ülesanded korralikult ja andsid endast maksimumi.”

U-21 koondiste EM valikmäng 5. septembril A. Le Coq Arenal
kell 17:00 EESTI - GRUUSIA  2:0 (1:0)

Väravad: 42. Sergei Mošnikov, 90. Henri Anier
Hoiatused: 28. Aleksei Jahhimovitš, 52. Eino Puri - 73. Levan Kakvbava, 90.+1. Giorgi Khidesheri

Eesti: 1-Stanislav Pedõk, 2-Andrei Veis, 3-Martin Tšegodajev, 4-Aleksei Jahhimovitš, 5-Igor Morozov, 6-Eino Puri (68. 16-Ats Sillaste), 7-Sergei Mošnikov, 8-Ken Kallaste, 9-Rauno Alliku (77. 18-Henri Anier), 10-Andre Frolov, 11-Kaimar Saag (88. 15-Albert Taar).
Varus: 12-Daniil Savitski, 13-Dmitri Smirnov, 14-Artjom Artjunin, 15-Albert Taar, 16-Ats Sillaste, 17-Juri Jevdokimov, 18-Henri Anier.

Gruusia
: 1-Revaz Tevdoradze, 3-Gulverd Tomashvili, 18-Levan Kakvbava, 16-Giorgi Khidesheri, 4-Lasha Totadze, 6-Giorgi Janelidze (88. 7-Aleks Benashvili), 8-Murtaz Davshvili, 10-Irakli Klimiashvili, 11-Gkiorgki Gkovgkava (73. 14-Teimuraz Shonia), 17-Levani Kvitalia (69. 13-Giorgi Tchedia), 9-George Ivanishvili.
Varus: 12-Roini Kvaskhvadze, 2-Davit Khurtsilava, 5-Giorgi Khatiashvili, 7-Aleks Benashvili, 13-Giorgi Tchedia, 14-Teimuraz Shonia, 15-Nikoloz Maisuradze.

Mänguolud: +19, vahelduva pilvisusega sademeteta ilm; väljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 1250
Peakohtunik: Magnus Thorisson
Abikohtunikud: Olafur Ingvar Gudfinnsson, Áskell Thór Gíslason
Neljas kohtunik: Thoroddur Hjaltalin (kõik Island)

Vaata Mošnikovi ja Anieri iluväravaid Eesti Jalgpalli Liidu WEB TV vahendusel -

Avakohtumises Šveitsi 1:0 alistanud Eesti on kahest mängust kogunud kuus punkti. Kolmapäeval, 9. septembril kell 17.00 võõrustab Eesti U-21 koondis Iirimaad Rakvere linnastaadionil.