18

04.2023

16:18

U17 koondis saavutas rahvusvahelisel turniiril koos Armeeniaga esikoha, tunnistades viimase võitu

Eesti noormeeste U17 koondis pani täna, 18. aprillil punkti Maltal toimunud UEFA sõprusturniirile, kui viimases mängus kohtuti Armeeniaga. Kirja saadi küll napp 1:2 kaotus, ent turniiri kokkuvõttes jagatakse tänase vastasega esikohta.

Eesti jaoks oli täna edukas esimene poolaeg, mis oli koondise peatreeneri Marko Pärnpuu sõnul täielikult meie noormeeste kontrolli all. Suurema osa ajast oli pall meie käes. Tuli ette ka eksimusi, aga ükski pallikaotus ohtlikuks ei saanud. Kuigi kontroll mängu üle oli meie käes  liigutasime palli nii pikkade kui lühikeste söötudega keskväljal ja ühest äärest teise,  ei suutnud me ise täna piisavalt momente tekitada," rääkis Pärnpuu. Vaheajapausile läksid Eesti noormehed eduseisus, kui 26. minutil tekkis vastase värava all segadus ning pall jõudis olukorra lõpetuseks võrku Armeenia mängijast. Eestlased jõudsid väravani veel ühel korral, ent suluseisu tõttu tabamus arvesse ei läinud.

Teisel poolajal oli edukam Armeenia: 56. minutil toodi tabloole viigiseis, ligi veerand tundi hiljem oli armeenlaste kasutada penalti ning kuigi Eesti puurilukk tõrjus, suudeti tagasi mängu põrkunud pall siiski võrku toimetada. Ei tea, kas meis oli eduseisust ja kahest eelnevast võidust tekkinud mingisugune rahulolu või oli asi milleski muus, aga vastane tuli teisele poolajale vastu oluliselt näljasemalt ja sai oma kaks väravat kätte. Selle peale panime küll ise käigu juurde, aga oli juba hilja. Kokkuvõtteks võib öelda, et võisime küll suurema osa mängust palli hoida, aga väravale me täna eriti ohtu ei kujutanud," võttis Pärnpuu mängu kokku.

Sõprusturniiridel annab iga võit kolm punkti ning viigiseisu järel mängitakse penaltiseeria, mille võitja teenib kaks ja kaotaja ühe punkti. Eesti arvele jäi Malta ja Islandi võitude tulemusena kuus punkti ning sama arvu punkte kogus ka Armeenia, kes teenis ühe võidu normaalajal ning ühe võidu ja kaotuse penaltite toel. Täna kohtuvad omavahel Island ja Malta, kel kuue punktini matemaatiliselt võimalik jõuda ei ole ning seega läks esikoht Eesti ja Armeenia vahel jagamisele.

Sõprusturniiriga jäi Pärnpuu üldpildis rahule. Külmast talvest ja kunstmurult naturaalmurule mängima tulemine võtab aega ja nõuab harjumist. Olen alati öelnud, et iga rahvusvaheline mäng on kogu protsessis tähtsal kohal. Igast võimalusest tuleb maksimum võtta ja kokkuvõttes saime kolm head mängu. Muidugi on kahju, et täna kaotasime, aga iga mäng õpetab ja kindlasti on tänasest palju kaasa võtta," sõnas Pärnpuu.

Noormeeste U17 koondise jaoks oli sõprusturniir oluline osa ettevalmistusest sügisel toimuvaks EM-valikturniiriks, kus kohtutakse Prantsusmaa, Norra ja Rumeeniaga. Suvel ootab koondist ees Balti turniir ning augustis minnakse maavõistlusmängudes võõrsil vastamisi Rootsi eakaaslastega.