03

09.2023

16:46

U17 koondis tunnistas Rootsi kindlat võitu

Eesti noormeeste U17 koondis mängis täna, 3. septembril selle nädala teise maavõistlusmängu Rootsiga. Örebäcksvallenis toimunud vastasseis lõppes kodumeeskonna 3:0 võiduga.

Mängu avapoolaeg kujunes tasavägiseks ning häid momente tekitasid nii rootslased kui eestlased, ent mõlemad meeskonnad olid kaitsetegevustes edukad ning vaheajale mindi väravateta viigiseisus. Mängu väravate arve avati 60. minutil, kui Eesti eksis oma karistusala lähistel tagasisööduga ning palli suunas väravasse Kawa Sulaiman. Järgnevatel minutitel ründas Eesti isukalt ning viigivärav oli selgelt õhus, ent 66. minuti vasturünnaku tulemusena õnnestus hoopis Rootsil Neo Jönssoni tabamusest eduseisu kasvatada. Jönsson, kes tegi Eestile paksu pahandust ka 31. augustil toimunud vastasseisus, vormistas lõpuminutitel võimsa soolorünnakuga Rootsile 3:0 võidu.

Eesti ja Rootsi kohtusid omavahel ka selle nädala neljapäeval, 31. augustil, kui Sinisärgid said kirja napi 1:2 kaotuse. U17 koondise peatreener Marko Pärnpuu sõnul oli tänane kohtumine eestlase jaoks märksa keerulisem. Neljapäeval võttis mängu sisse elamine aega, aga teisel poolajal olime kohati isegi parem võistkond väljakul. Täna oli meil aga väga raske, jäime duellidesse hiljaks ja vastastega kaasas püsimine oli kuidagi väga keeruline. Meil oli kõvasti õnne, et avapoolaeg viigiga lõppes, sest vastane lõi kolm korda latti. Teisel poolajal oli 0:1 seisul meil võimalusi viigistada, aga lõpptulemus peegeldab täna selgelt seda, mis väljakul toimus," sõnas Pärnpuu.

U17 koondis peab oma järgmised kohtumised oktoobrikuus, kui Tallinnas võõrustatakse Tšehhi eakaaslaseid. Maavõistlusmängudega valmistub U17 koondis EM-valikturniiriks, mis toimub 15.–21. novembrini Rumeenias. Lisaks Eestile ja turniiri võõrustajale kuuluvad alagruppi ka Prantsusmaa ja Norra, kellest viimane võiks Pärnpuu sõnul olla Rootsiga küllaltki sarnane vastane. Olen alati öelnud, et rahvusvahelised mängud on väga väärtuslikud ja kullahinnaga. On väga hea, et saame oktoobris kodus ka Tšehhiga mängida. Meie ja ka poisid näeme, et rahvusvaheline tase on kõrgema tempo ja suurema intensiivsusega, ka siis, kui vastase tase ei ole täielik tipp. Need kohtumised annavad meile kogemuse, kuidas selliseid mänge mängida ning loodan, et suudame piisavalt kaasa võtta, et novembris võimalikult hästi valmis olla, kui valikturniiril pall mängu läheb," sõnas Pärnpuu.