07

09.2021

15:03

U19 koondis jäi lisaminutite väravate tõttu alla Gruusiale

Eesti U19 koondis võõrustas Männiku staadionil toimunud maavõistlustel Gruusia eakaaslaseid. Kui pühapäevane avavaatus lõppes külaliste 2:0 võiduga, siis täna jäädi vastasele alla 1:2. Eesti juhtis 90 minuti täitumisel kohtumist 1:0, kuid lisaminutel lõi Gruusia väravat.

Üsna võimalustevaesel avapoolajal suutis Eesti lüüa värava viimase puutega, kui lisaminutitel oli Martin Vetkal täpne karistuslöögist. 17-aastane Vetkal lõi palli Gruusia väravasse kavala ja madala löögiga.

Teisel poolajal oli väljakul palju võitlust, kuid taaskord esimese 35 minuti jooksul väravavõimalusi polnud. Ärev hetk oli 84. minutil meie värava all, kui Maico Rimmel tuli väravast välja ja tema löök tabas õnnetult hoopis Andreas Vaherit. Pall lendas meie karistusalasse, kuid Sander Alex Liit reageeris lahtisele pallile enne Gruusia ründajat. Minut hiljem oli pall taas ohtlikult meie värava all, kui tsenderduse järel oli karistusalas kaks vaba mängijat, kuid Maico Rimmel suutis vastase peaga sooritatud löögi püüda.

Gruusia lõi viigivärava teisel lisaminutil, kui Nika Sikharulashvili lõi ilusa kauglöögi Eesti väravasse. Viiendal lisaminutil löödi võiduvärav, kui  standardolukorra järel lõi lahtise palli väravasse Giorgi Pirtakhia.

Mäng on järelvaadatav Soccernetist.

Eesti valmistus maavõistlustega oktoobrikuiseks EM-valikturniiriks, mis peetakse Ungaris. Lisaks võõrustajatele ootavad meid ees lahingud Austria ja Valgevenega.

Täna on võistlustules veel üks meie noortekoondis, kui Eesti U21 koondis võõrustab Pärnu Rannastaadionil EM-valiksarjas Norrat. Pääsmed on müügil Piletilevis, kohtumisest teeb otseülekande Soccernet.ee. Avavile kõlab kell 19.00.